Przywłaszczenie znalezionego przedmiotu jest przestępstwem. Przekonała się o tym mieszkanka Wielbarka, która przywłaszczyła portfel z gotówką oraz dokumentami

2024-05-26 11:58:55(ost. akt: 2024-05-26 10:43:54)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Wiele osób jest przekonanych o tym, że „znalezione nie jest kradzione”, co jest błędnym myśleniem. Każda osoba, która znalazła zagubiony przedmiot, jest zobowiązana do jak najszybszego przekazania go w ręce właściciela. Mieszkanka Wielbarka przywłaszczyła znaleziony portfel, w którym znajdowały się gotówka oraz dokumenty. Sprawczyni przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
W przypadku odnalezienia zagubionego przedmiotu, każdy jest zobowiązany do jak najszybszego odnalezienia właściciela lub przekazania do Biura Rzeczy Znalezionych. Na terenie naszego powiatu takie biuro znajduje się w Starostwie Powiatowym w Szczytnie.

Szczycieńscy kryminalni w maju przyjęli zawiadomienie od kobiety, która zgubiła portfel w miejscowości Wielbark. Znajdowały się w nim gotówka w kwocie 900 złotych oraz dokumenty. W toku przeprowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych policjanci wytypowali i zatrzymali sprawczynię przywłaszczenia rzeczy. Była nią 70-letnia mieszkanka Wielbarka.

Kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa z art. 284 Kodeksu Karnego, za który odpowie przed sądem. Sprawca tego czynu podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5