Wizyta sąsiadów zza granicy – spotkanie z policjantami z Niemiec w szczycieńskiej komendzie

2024-04-18 12:09:38(ost. akt: 2024-04-18 12:14:38)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie w Sali Odpraw odbyło się spotkanie z policjantami z Niemiec. Goście zwiedzili szczycieńską jednostkę i dowiedzieli się, w jaki sposób funkcjonuje polska Policja.
W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie w środę (17.04.2024 r.) mieliśmy przyjemność gościć delegację z Wyższej Szkoły Policji Saksońskiej w Rothenburgu. Niemieccy policjanci wzięli udział w zagranicznej wymianie studenckiej i przyjechali do Akademii Policji w Szczytnie. W celu poznania realiów służby polskich policjantów, delegacja odwiedziła szczycieńską jednostkę.
Obrazek w tresci

Goście zostali zapoznani z działaniem oraz strukturą Policji, a także z zadaniami wykonywanymi przez Komendę Powiatową Policji w Szczytnie. Członkowie delegacji podczas zwiedzania komendy mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów ze szczycieńskiej komendy. Zaproszeni policjanci byli zainteresowani sposobem pracy polskich funkcjonariuszy. W trakcie rozmowy można było wymienić się różnicami w funkcjonowaniu obu formacji, jak i również podobieństwami łączącymi je.
Obrazek w tresci

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinsp. Paweł Przybyłek opowiedział słuchaczom o osiągnięciach jednostki w zakresie zwalczania przestępczości na terenie powiatu szczycieńskiego oraz podkreślił, że międzynarodowe spotkania są bardzo dobrym sposobem na zdobywanie kolejnych doświadczeń w ramach pełnionej służby.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5