Pracowita sobota zawodników SKKK

2024-03-25 23:04:34(ost. akt: 2024-03-26 09:31:52)

Autor zdjęcia: SKKK

Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate bardzo pracowicie spędzili minioną sobotę. Grupa dzieci i kadetów pojechała do Ząbek, gdzie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate pod nazwą XV JUNIOR KYOKUSHIN CUP, a w tym samym czasie juniorzy i seniorzy udali się do Radzymina, aby wziąć udział w sparingu zorganizowanym przez Mazowiecki Okręgowy Związek Karate.
- Sparing w Radzyminie był sprawdzianem dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kołobrzegu, natomiast zawody w Ząbkach były formą bezpośredniej rywalizacji – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Dla jednych i drugich był to doskonały moment na zbieranie doświadczenia, poprawę umiejętności, techniki czy ducha walki, choć na różnych poziomach przygotowania.

Grupa „starszaków”, która walczyła w Radzyminie miała doskonałą okazję sprawdzić się z zawodnikami z innych organizacji często bardzo utytułowanymi i trzeba przyznać że nasi wojownicy zaprezentowali się doskonale. Mazowiecki Okręgowy Związek Karate uchodzi za najlepszy w Polsce więc wymiany ciosów z tej klasy zawodnikami zawsze przynoszą dobre efekty.
Obrazek w tresci

Obie grupy wykonały swoje zadania na medal. A skoro mowa o medalach to grupa walcząca w Ząbkach wywalczyła ich aż 15 (złoto-5, srebro-3, brąz-7). Nikt nie wracał do Szczytna z pustymi rękoma. Instruktorzy Kamil Grzegorczyk i Ewelina Mirosław mogą być dumni ze swoich podopiecznych. Kolejny raz duże brawa należą się rodzicom, którzy nie oszczędzali gardeł swoim pociechom. Takie turnieje wspomina się najchętniej.
Obrazek w tresci

Poniżej prezentujemy całą listę nagrodzonych zawodników:

Pierwsze miejsca:
Emilia Górska, Gabriel Czujak, Zachar Moszczyński, Jakub Gudzbeler, Antonii Szczepanek,

Drugie miejsca:
Piotr Napiórkowski, Jan Dawid, Grzegorz Hajn

Trzecie miejsca:
Hania Argalska, Milena Godlewska, Olaf Czauderna, Dawid Kaliszewski, Antoni Burliński, Aleksander Gugnacki, Nikodem Skibiński.
Obrazek w tresci


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5