Mieszkanka powiatu szczycieńskiego oszukana "na pracownika banku". Kobieta straciła ponad 13 tysięcy złotych

2024-02-29 10:20:00(ost. akt: 2024-02-28 22:43:07)

Autor zdjęcia: pixaby

Apelujemy ponownie o zachowanie ostrożności i czujności podczas rozmów z osobami podającymi się za pracowników banków, policjantów i innych osób, które darzymy zaufaniem. Mieszkanka powiatu szczycieńskiego w wyniku oszustwa straciła ponad 13 tysięcy złotych.
We wtorkowy wieczór (27.02.2024 r.) oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy Szczytno. Kobieta opowiedziała o tym, w jaki sposób została oszukana. Sprawca przestępstwa zadzwonił do pokrzywdzonej i przedstawił się jako pracownik banku. Podczas rozmowy oszust wyłudził dane logowania do konta bankowego kobiety, a następnie wypłacił z niego ponad 13 tysięcy złotych. Policjanci pionu kryminalnego prowadzą czynności w tej sprawie.

Przypominamy!
Podczas rozmów telefonicznych z osobami, zwłaszcza których nie znamy, nie udostępniajmy swoich danych osobowych ani haseł i loginów do kont bankowych. Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby zdobyć zaufanie rozmówcy i zdobyć to, czego chcą. Zachowajmy czujność i rozwagę podczas rozmów i w razie wątpliwości zakończmy połączenie. Zwracamy się z apelem, aby informować członków rodziny o sposobach działania oszustów.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5