Podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

2024-01-30 08:00:00(ost. akt: 2024-01-29 21:03:38)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Weekend na drogach powiatu szczycieńskiego upłynął spokojnie. Policjanci obsługiwali dwa zdarzenia drogowe, których uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń. Niestety nadal na drogach pojawiają się kierowcy, którzy nie stosują się do orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych lub kierują pojazdami mimo cofnięcia uprawnień. Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który jechał przez obszar zabudowany z prędkością 103 km/h.
W piątkowe popołudnie (26.01.2024 r.) szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Siódmak na drodze krajowej numer 57. Mundurowi ustalili, że 29-letni mieszkaniec gminy Wielbark jadąc samochodem marki Renault wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania samochodu marki Opel, którym kierował 32-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. 29-latek spowodował zderzenie boczne samochodów. Obaj kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń w wyniku zdarzenia. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi.

Tego samego dnia po godzinie 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Szczytnie na ulicy Wileńskiej. Sprawcą zdarzenia był 24-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, który kierując samochodem marki Citroen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu samochodowi marki BMW. Kierowcą tego samochodu był 22-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyźni nie potrzebowali pomocy medycznej. Zostali zbadani także alkomatem, który wskazał, że oboje są trzeźwi. 24-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi za popełnione wykroczenie.

W sobotę (27.01.2024 r.) przed południem w Dąbrowach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford, którym kierował 62-letni mieszkaniec gminy Rozogi. W trakcie przeprowadzania kontroli drogowej mundurowi ujawnili, że mężczyzna posiada orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanych przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych sprawca podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Po południu w Wielbarku funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli drogowej nieodpowiedzialnego „kierowcę” samochodu marki Mitusbishi, którym był 42-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 42-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto stan techniczny samochodu, którym podróżował mężczyzna, nie spełniał wymagań. 42-latek został ukarany mandatem karnym za powyższe wykroczenie. Natomiast w związku z popełnionym przestępstwem kierowania samochodem pomimo cofniętych uprawnień, mężczyzna odpowie przed sądem. Sprawca podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dokonywali kontroli prędkości przejeżdżających pojazdów w miejscowości Występ w niedzielę (28.01.2024 r.). Kolejnym kierowcą bez wyobraźni był 51-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który podróżował samochodem marki Audi. Po godzinie 17:00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz punktami za popełnione wykroczenie. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5