Podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

2024-01-15 14:32:59(ost. akt: 2024-01-15 14:35:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Miniony weekend na drogach powiatu był spokojny. Policjanci obsługiwali niegroźne dwa zdarzenia drogowe. Niestety nie zabrakło „kierowców”, którzy kierowali pojazdami mimo braku uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóm kierowcom prawo jazdy, gdyż przekroczyli oni prędkość w obszarze zabudowanym.
W piątkowy ranek (12.01.2024 r.) funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki w Wielbarku przy ulicy Chodkiewicza dokonywali kontroli prędkości jadących samochodów. Przed godziną 9:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Nissan, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h w obszarze zabudowanym. 30-letni mieszkaniec województwa podlaskiego został ukarany mandatem i punktami karnymi. Ponadto policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny na 3 miesiące.

W tym samym czasie policjanci w Szczytnie przy ulicy Przemysłowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen. W trakcie przeprowadzanych czynności mundurowi ujawnili, że 54-letni mieszkaniec gminy Wielbark ma zatrzymany dokument prawa jazdy. Funkcjonariusze przekazali dokumentację do sądu, w związku z popełnionym wykroczeniem przez mężczyznę.
Osoba kierująca pojazdem bez uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub karze grzywny wynoszącej co najmniej 1500 złotych.

W sobotę (13.01.2024 r.) przed godziną 9:00 w Szczytnie przy ulicy Ostrołęckiej policjanci drogówki dokonywali pomiarów prędkości samochodów poruszających się na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Opel. 61-letni mieszkaniec Szczytna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Ponadto samochód, którym podróżował 61-latek, nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie oraz zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyzny oraz dowód rejestracyjny samochodu. Za popełnione wykroczenia mieszkaniec Szczytna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Po godzinie 12:00 funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Szczytnie przy ulicy Bolesława Chrobrego. 18-letnia mieszkanka gminy Dźwierzuty wykonywała manewr cofania samochodem marki Volkswagen. Podczas wykonywania manewru kobieta uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki Audi, którym kierowała 37-letnia mieszkanka Wielbarka. W wyniku zdarzenia żadna z kobiet nie odniosła obrażeń. Mundurowi zbadali kierujące alkomatem na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiety były trzeźwe. 18-latka została ukarana mandatem i punktami karnymi za spowodowanie kolizji drogowej.

Tego samego dnia po południu w Wielbarku przy ulicy 1 Maja policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Subaru, którym kierował 29-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Policjanci w trakcie przeprowadzania kontroli ujawnili, że samochód nie jest ubezpieczony. Mundurowi zawiadomili o tym fakcie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Ponadto 29-latek kierował samochodem pomimo zatrzymanego prawa jazdy, w związku z czym policjanci przekazali sprawę do Sądu Rejonowego w Szczytnie.

Kolejnego kierowcę bez uprawnień policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej wieczorem przed godziną 20:00 w Szymankach. 51-letni mieszkaniec województwa lubelskiego kierował samochodem marki Nissan pomimo zatrzymanego prawa jazdy. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem i będzie musiał ponieść konsekwencje swojego czynu.

W niedzielny ranek (14.01.2024 r.) w Szczytnie przy ulicy Odrodzenia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, którym kierowała 25-letnia mieszkanka Szczytna. W trakcie przeprowadzania czynności funkcjonariusze ujawnili, że samochód nie jest ubezpieczony, w związku z czym zawiadomili Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Przed godziną 11:00 w Dąbrowach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nieodpowiedzialnego kierowcę, który podróżował samochodem marki Audi pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz cofniętych uprawnień. Sprawa 62-letniego mieszkańca gminy Rozogi została przekazana do sądu. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego oraz prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

Po południu funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Pasymiu, gdzie na drodze krajowej numer 53 doszło do zderzenia samochodu z dzikim zwierzęciem. 37-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty podróżował samochodem marki Skoda. Z prawej strony drogi nagle wybiegła sarna przed jadący samochód, w wyniku czego doszło do zdarzenia. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i został zbadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, który wskazał, że mężczyzna jest trzeźwy.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5