Ugaszono pożar lasu w Spychowie

2019-04-23 18:22:17(ost. akt: 2019-04-23 19:17:51)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od kilku godzin strażacy z powiatu szczycieńskiego, piskiego i mrągowskiego walczyli z pożarem lasu w miejscowości Spychowo w gminie Świętajno.
Z żywiołem, który już objął ponad 4 hektary młodego lasu walczyło 22 zastępy straży. Ponad 100 strażaków gasiło pożar. Największym utrudnieniem był porywisty wiatr, sprzyjający rozprzestrzenianiu się pożaru na starodrzew.

Najprawdopodobniej przyczyną powstania pożaru było zwarcie linii wysokiego napięcia, na którą przewróciło się drzewo.

Na miejscu pożaru wciąż pracują strażacy i leśnicy.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Onmnr #2730050 | 37.47.*.* 10 maj 2019 18:37

    Polska straciła zdecydowanie za dużo lasów. Nie tylko np. w nawałnicach. Zwłaszcza z powodu częsciowo niekontrolowanej wycinki! To niedopuszczalne by wycinano aż tyle pięknych, zdrowych, starych drzew. Nowe nasadzenia są za to bardzo gęste i często wysychają. Od lat polskie lasy nie są dobrze zarządzane, a po nowej ustawie PiSu jest jescze gorzej. Żeby chociaż to drzewo szło częsciowo np. na musowe ratowanie zabytkowej architektury, której sporo w regionie. Niestety wypieranej przez krzykliwe plastiki, nie pasujące do otoczenia nowe domy i reklamy bez kontroli. Zarówno murowanej jak i ginącej drewnianej. Szkoda, że w Polsce nie potrafimy wystarczająco dbać o nasze dobro ekologiczne, ale i kulturalne, architektury.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5