Kolejnej osobie przedstawiono zarzuty w sprawie tragicznego wypadku w Długim Borku

2018-12-28 11:57:29(ost. akt: 2018-12-28 12:25:10)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w zakładzie utylizacji żywności w Długim Borku trwało ponad rok. Tuż przed świętami prokuratura postawiła zarzuty trzeciej osobie.
W zakładzie utylizacji żywności w Długim Borku w gm. Świętajno do wypadku doszło pod koniec sierpnia 2017 roku. Ustalono, że jeden z pracowników zakładu wszedł nad kocioł, żeby pobrać próbkę mazi z kotła kostno-mięsnego i wpadł do środka. Dwóch innych pracowników od razu ruszyło mu na pomoc. Oni również wpadli do kotła. Wszyscy zginęli na miejscu.

Podczas sekcji zwłok lekarz medycyny sądowej ustalił, że zgon nastąpił z powodu gwałtownego uduszenie na skutek działania substancji toksycznej wziewnej. Innych obrażeń nie stwierdzono. Badania laboratoryjne wykluczyły obecność alkoholu i innych substancji toksycznych w organizmach mężczyzn.

— Zarzuty zostały przedstawione trzem osobom — informuje Artur Choroszewski, prokurator rejonowy w Szczytnie. — W październiku zarzut niemyślnego spowodowania śmierci trzech pracowników przez niedopełnienie obowiązków związanych z nadzorem nad ich pracą w zakresie BHP usłyszał brygadzista Mirosław W. Zarzut niedopełnienia obowiązków przedstawiono w połowie grudnia specjaliście ds. BHP Radosławowi G. ,a teraz przedstawiciel kierownictwa tego zakładu Dariusz Ś. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, odmówili równiez składania zeznań.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Byly mieszkaniec Dlugiego Borku #2650860 | 37.47.*.* 28 gru 2018 19:56

    Ten zaklad jest od zawsze utrapieniem tej miejscowosci, nie dosc ze smrod na cala wies, wokol zakladu skazona gleba i rzeka to jako zaklad pracy tez kpina, zarobki marne, charakter pracy straszny az wkoncu nieprzestrzeganie bhp tez wyszlo. Szkodsa tylko ludzi, ktorzy musza tam pracowac bo nie gdzie indziej

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. 0oomasakra #2650686 | 37.47.*.* 28 gru 2018 16:17

    Straszna śmierć :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5