Mali patrioci śpiewali o Polsce

2018-05-04 08:59:16(ost. akt: 2018-05-04 09:00:54)

Autor zdjęcia: GOK w Świętajnie

Wiele emocji dostarczyły występy laureatów słuchaczom, którzy uczestniczyli w II Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej "Polska moja Ojczyzna". Młodzi wykonawcy udowodnili, że pielęgnują tradycje patriotyczne i wzory bohaterstwa.
Drugi Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej "Polska moja Ojczyzna" odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. W konkursie udział wzięło 40 uczestników ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu powiatu szczycieńskiego. Młodzi wykonawcy rywalizowali w trzech kategoriach: przedszkole i klasa I, klasa II – IV oraz klasa V – VI.
Celem przeglądu jest promowanie wychowania patriotycznego wśród dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie pamięci o historii Polski.
Prowadzeniem uroczystości zajęła się wychowanka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Oliwia Grajko, która powitała wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości.
Uczniowie od dawna przygotowywali się do śpiewu, aby ich występy były wyjątkowe. Wybór utworów uczestników konkursu nie był przypadkowy. Publiczność nagradzała swoich faworytów gromkimi brawami.
Występujących oceniało jury w składzie: Jarosław Chojnacki, Urszula Anielska, Małgorzata Walas. Jury brało pod uwagę oprócz wrażeń estetycznych przede wszystkim tematykę prezentowanego utworu, dykcję, intonację, zgodność rytmiczną oraz zaangażowanie i ekspresję.
Występy uczestników dostarczyły słuchaczom wiele emocji. Wzruszające były z pewnością występy najmłodszych uczestników, którzy w wykonywane utwory włożyli wiele serca i swoich osobistych przeżyć. Prezentowany repertuar był dowodem pielęgnowania tradycji patriotycznej i wzorów bohaterstwa. Jak widać, wśród dzieci i młodzieży istnieje silna potrzeba przeżywania polskiej historii poprzez wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych i patriotycznych. Cieszy również fakt, że coraz więcej młodych osób rozwija swoje pasje muzyczne.
Laureaci konkurs otrzymali, dyplomy pamiątkowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplom za udział oraz mały upominek.
Organizatorem II Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej był Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świętajnie. Honorowym Patronatem konkurs objęła Wójt Gminy Świętajno Pani Alicja Kołakowska.

WYNIKI KONKURSU:
KATEGORIA: PREZDSZKOLE I KLASA I
1. Ex aequo: Helena Zielińska, Zuzanna Łęgowska,
2. duet: Aleksandra Rochmalska i Kinga Gut,
3. duet: Apolonia Litwińczyk i Klara Deptuła

KATEGORIA: KLASA II – IV
1. duet: Zofia Gronowska i Julia Rutkowska
2. Ex aequo: Aleksandra Kozenko, Klaudia Cicha
3. Ex aequo: Julia Zyśk, duet: Maja Skowrońska i Bartosz Rzepka

KATEGORIA: KLASA V – VI
1. Ex aequo: Rozalia Kaczmarczyk, duet: Nikodem Drężek i Maciej Parda
2. Ex aequo: Julia Skowrońska, Julia Płocharczyk,
3. Ex aequo: Paulina Chaber, Marta Kozenko

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5