Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Wiejskiej w Cichym

2015-01-26 19:48:12(ost. akt: 2015-01-26 19:52:49)

Autor zdjęcia: Iwona Łazarska

"Super Babcia i Super Dziadek” - pod takim hasłem odbyło się w świetlicy wiejskiej w Cichym uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
- Dzień Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni w roku, w którym nie raz łza zakręci się w oku - tymi słowami przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności przybyłe babcie i dziadków, Iwona Łazarska, opiekun Świetlicy Wiejskiej w Cichym.

Maluchy swoim babciom i dziadkom przedstawiły program artystyczny, w którym recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Wzruszeń i gromkich braw ze strony widowni nie było końca. Oczywiście były również życzenia oraz zostały wręczone własnoręcznie wykonane róże.

Dalszym punktem programu były konkursy i zabawy z udziałem babć i dziadków. Nagrodą dla najlepszych był złoty medal z napisem Super Babcia lub Super Dziadek.

Konkurs na najdłuższą obierkę z jabłka wygrała i tytuł Super Babci zdobyła Krystyna Iwanicka, drugie miejsce zajęła Dominika Branicka, a trzecie Wiesława Milewska.

W konkursie wbijania gwoździa na czas z wynikiem 3,25 s pierwsze miejsce zajęła Teresa Łazarska, drugie Marian Zieliński, a trzecie Zdzisław Zajączkowski.

Super Babcią w konkurencji dmuchania balona na czas została Dominika Branicka, drugi był Zdzisław Zajączkowski, a trzecia Halina Zajączkowska.

W ostatnim konkursie na najładniejszy uśmiech po wypiciu soku z cytryny bezkonkurencyjna była Wiesława Milewska, a drugie miejsce zajęła Bożena Jagolicz.

Wszyscy kibicowali i dopingowali babciom i dziadkom podczas konkurencji, chwilom radości i wzruszeń nie było końca. Największą atrakcją wieczoru był występ Zespołu Ludowego „Świętowiacy”, który wszystkie utwory dedykował naszym seniorom. Zespół swoim występem zachęcił do wspólnego śpiewania i zabawy nie tylko starszych, ale też i dzieci.
Iwona Łazarska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. róża #1648182 | 178.43.*.* 27 sty 2015 22:45

    Dobrych dni i spokoju dla wszystkich

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5