Nissanem uderzył w drzewo

2018-09-24 12:32:56(ost. akt: 2018-09-24 13:06:57)

Autor zdjęcia: OSP Srokowo

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze gminnej Bajory Małe - Marszałki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 38-letni kierowca nissana nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Kętrzynie. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
W sobotę, 22 września o godzinie 10.30 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Bajory Małe – Marszałki w gminie Srokowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 38-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie przodem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo.

Kierowca został przetransportowany do szpitala w Kętrzynie. 38-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz strażacy z OSP Srokowo, OSP Guja i dwa zastępy JRG Kętrzyn. Do działań zadysponowano też JRG Węgorzewo i OSP Perły, jednak ostatecznie jednostki te zostały wycofane z akcji z uwagi na wystarczającą ilość sił i środków. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, zdjęcie nogi z gazu i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze - zwraca się st. sierż. Anna Baluta, p.o Rzecznika Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5