Nie miał siły dmuchać w alkomat. Badanie krwi wykazało 4 promile

2017-05-31 10:40:55(ost. akt: 2017-05-31 10:55:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej na trasie Srokowo-Bajory natknęło się na leżącego w rowie mężczyznę. 56-latek spał pijany, a obok niego leżał motorower. Badanie krwi wykazało blisko 4 promile.
Do zdarzenia doszło w środę (30 maja) tuż przed godz. dwudziestą. Funkcjonariusz z Barcian oraz wykładowca z Centrum Szkolenia, którzy pełnili służbę w pojeździe obserwacyjnym w rejonie służbowej odpowiedzialności placówki, zauważyli w okolicach miejscowości Bajory Małe osobę leżącą w przydrożnym rowie. Mieszkaniec gminy Srokowo był tak pijany, że wpadł do rowu. Obok znajdował się motorower.

Funkcjonariusze próbowali nawiązać kontakt z 56-letnim mężczyzną, ale ten - ze względu na swój stan - miał problemy z wymową. Do czasu przybycia służb medycznych i policji, funkcjonariusze PSG w Barcianach zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ponieważ miał widoczne na nodze ślady poparzenia.

Badanie alkomatem nie powiodło się. Okazało się, że 56-latek nie był w stanie nawet „dmuchnąć”, więc zrobiono badanie krwi. Wykazało ono prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze KPP w Kętrzynie.

Źródło: W-MOSG

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5