Smutne pożegnanie z Iławą

2023-12-08 13:00:00(ost. akt: 2023-12-07 20:09:23)

Autor zdjęcia: Artur Kijewski

SIATKÓWKA\\\ Środowy mecz miał być okazją do efektownego pożegnania Indykpolu AZS z gościnną Iławą, która przygarnęła olsztynian na czas remontu Uranii. Niestety, pożegnanie wypadło blado, bo "Indyki" w pięciu setach przegrały z Barkomem.
Czasem o kimś pozbawionym talentu mówi się, że „prochu to on nie wymyśli”, no i powiedzenie to - jak na razie - idealnie pasuje do zespołu z Olsztyna. Oczywiście to nie znaczy, że Souza, Karlitzek czy Tuaniga to jakieś siatkarskie beztalencia, tylko że razem tworzą bezbarwny zespół, który na boisku „prochu nie wymyśla”. Ot, czasem punkt zdobędzie, czasem straci, czasem wysoko seta wygra, by następnego równie wysoko przegrać. Tym samym typowanie jego wyników jest trudne, chyba że olsztynianie grają z ligową czołówką, bo wtedy w grę wchodzą - jak na razie - tylko dwa wyniki, czyli 0:3 i 1:3.

W zapowiedzi środowego meczu napisaliśmy, że „faworytem wydają się być olsztynianie”, ale zaraz dodaliśmy, iż w PlusLidze "na dwoje babka wróżyła".
No i babka wywróżyła na korzyść Ukraińców, chociaż wydawało się, że rzeczywiście teoretycznie więcej atutów posiadali gospodarze.

Tyle że z drugiej strony w tym sezonie nie zachwycają swoją grą, bo co mają przegrać, przegrywają, a co mają wygrać, też czasem... przegrywają. Jak w środę w Iławie...
A mogło być tak pięknie, bo przecież podopieczni trenera Javiera Webera w dwóch poprzednich meczach nie stracili nawet seta, inna sprawa, że grali z rywalami z najniższej ligowej półki (Czarni i Katowice).

W sobotę Indykpol AZS zagra w Lubinie, natomiast 17 grudnia w nowej Uranii podejmie Bogdankę LUK Lublin. Kto do tej pory nie zadbał o bilet na ten historyczny mecz, ten już nie musi się spieszyć, bo wszystkie wejściówki zostały sprzedane!

* Inne wyniki 10. kolejki: Skra Bełchatów - Ślepsk Suwałki 1:3 (21:25, 21:25, 25:20, 23:25), Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:20, 30:28), Aluron Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 22:25, 22:25), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - LUK Lublin 2:3 (25:20, 17:25, 25:20, 17:25, 19:21), Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 3:0 (25:20, 28:26, 32:30), Norwid Częstochowa - Czarni Radom 2:3 (25:17, 25:19, 23:25, 13:25, 10:15); Stal Nysa - Cuprum Lubin (21 grudnia).

* 11. kolejka, sobota: Ślepsk - Warta (14.45), Katowice - Skra (17.30), Cuprum - Indykpol AZS (20.30): niedziela: Trefl - ZAKSA (14.45), Projekt - Jastrzębski (17.30), Barkom - Norwid (20.30); poniedziałek: Czarni - Resovia (17.30), LUK - Stal (20.30).