Marcin Kuś dyrektorem Stomilu

2023-11-28 11:00:00(ost. akt: 2023-11-28 09:19:45)

Autor zdjęcia: stomilolsztyn.com

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomil myśli już o zbliżającej się przerwie w rozgrywkach II ligi. Władze klubu zatrudnili dyrektora sportowego, który będzie odpowiadał za wzmocnienie drużyny przed rundą wiosenną. Został nim były reprezentant Polski Marcin Kuś.
Olsztynianie w tym sezonie mieli walczyć o awans do I ligi, ale wyniki są poniżej oczekiwań. W efekcie Stomil dopiero po ostatnim zwycięstwie 2:0 z GKS Jastrzębie wydostał się z strefy spadkowej i zajmuje aktualnie 12. miejsce z dorobkiem 23 punktów. Władze klubu zdają sobie sprawę, że transfery w 2023 roku nie należały do udanych, a po lipcowym rozstaniu się z Igorem Biedrzyckim (pełnił funkcję dyrektora skautingu) nikt w pionie zarządzającym nie miał kompetencji sportowych.
W Stomilu postanowiono to zmienić i zatrudniono dyrektora sportowego. Wybór padł na związanego z Olsztynem Marcina Kusia. W środowisku piłkarskich w Polsce nie jest to anonimowa postać. Wychowanek Polonii Warszawa zagrał w 136 spotkaniach na poziomie Ekstraklasy. Oprócz stołecznego klubu występował także m.in. w Lechu Poznań, Koronie Kielce czy Cracovii. Grał także w zagranicznych klubach: Queens Park Rangers (Anglia), Torpedo Moskwa (Rosja), İstanbul Büyükşehir Belediyesporu (Turcja).
Marcin Kuś siedem razy zagrał w reprezentacji Polski. Były to jedynie mecze towarzyskie, a debiutował w 2002 roku w Szczecinie w zremisowanym 1:1 sparingu z Belgią. Kadrę prowadził wtedy Zbigniew Boniek.
- Rozpoczęcie pracy w roli dyrektora sportowego to dla mnie ogromne wyróżnienie. Swoje działania będę koncentrował na współpracy z pierwszym zespołem, rezerwami oraz akademią. Na razie jest za szybko, by mówić o konkretnych działaniach, ale mogę zdradzić, że w najbliższych dniach mam zaplanowany szereg spotkań, w tym podsumowujących rundę - powiedział Kuś.