Stomil czyni dobro

2023-11-23 14:00:00(ost. akt: 2023-11-23 11:26:31)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomil ogłosił dziesięciu szczęśliwców, którzy w nowym roku otrzymają stypendia w wysokości 6 tysięcy złotych na rozwijanie swoich pasji.
Olsztyński drugoligowiec - oprócz działalności sportowej (z naciskiem na piłkarską) - bardzo mocno angażuje się w akcje społeczne. Tym razem władze klubu w porozumieniu z Akademią Sportu zorganizowały akcję stypendialną skierowaną do dzieci i młodzieży z Warmii i Mazur.
Zgłaszać się mogli wszyscy, którzy nie ukończyli 26 lat. Warunek był tylko jeden - nie można być piłkarzem, bo ta akcja skierowana jest do wszystkich utalentowanych osób niezwiązanych z futbolem. W sumie Stomil otrzymał ponad 40 zgłoszeń, więc wybór nie należał do łatwych.
Drugoligowiec powołał specjalną komisję, którą stworzyli znani mieszkańcy stolicy regionu. Stypendystów Stomilu wybierali: Izabela Buchowska (wiolonczelistka), Krzysztof Jaworski (Harlem), Robert Listwan (malarz), Wojciech Łozowski (muzyk) i Marcin Możdżonek (były reprezentant Polski w siatkówce, mistrz świata z 2014 roku). - Każdy z stypendystów będzie dostawał 500 złotych miesięcznie - wyjaśnia Możdżonek. - Nie każdy ma równe szanse, więc w ten sposób będziemy starali się pomóc młodym rozwijać ich pasje i poszerzać ich możliwości.

- Akcja „Stomil więcej niż klub” to bardzo fajna inicjatywa - mówi Robert Listwan, który w 2021 roku namalował obraz Andrzeja Biedrzyckiego. - Trzeba wspierać ludzi z pomysłami, z talentem, a przy tym pracowitych i z pomysłem na życie.

Głównym pomysłodawcą akcji był Michał Żukowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Stomilu Olsztyn SA. Skąd taki pomysł? - Stypendia nieraz pomogły mi w życiu, więc do tej pory jestem wdzięczny ludziom i instytucjom, które je przyznawały, bo dały mi możliwość być w miejscu, w którym teraz jestem - mówi współwłaściciel Stomilu. - Nieważne, czy grasz w siatkówkę, czy na saksofonie, czy śpiewasz lub chcesz być poliglotą albo świetnie malujesz. Nie jest ważne to, kim chcesz być i co chcesz robić, ważne jest tylko, abyś kochał to, co robisz, i miał pasję. Każdego dnia chcemy pokazywać, że największy klub sportowy w regionie to też ogromna instytucja społeczna i centrum czynienia dobra, bo dobro wraca. Niech każda złotówka zbuduje dziesięciu fantastycznych członków stomilowskiej rodziny, którzy może nie kopią piłki, ale dadzą coś innego, równie ważnego, naszej lokalnej społeczności, a może i całemu światu - kończy Michał Żukowski.

Ostatecznie stypendystami Stomilu zostali: Adrianna Bujko (gra na perkusji), Aleksander Gralewicz (wyścigi motocyklowe), Gabriela Górajewska (artystka), Szymon Juchno (gra na pianinie), Anna Kawa (szachistka), Maria Niedzwiecka (siatkarka), Kornelia Piekarska (taekwondo olimpijskie), Anna Pliszka (gra na skrzypcach), Mateusz Truszkowski (muzyk), Krzysztof Zawal (piłkarz ręczny i szachista).

Na ten cel z środków zewnętrznych zostanie przekazane łącznie 60 tysięcy złotych. Do akcji włączyło się InnTEO oraz Superbet Foundation. Kibice Stomilu mogą kupować także specjalne koszulki dostępne na oficjalnej stronie klubu.