Lewandowski jedynie na trybunach

2023-10-27 12:00:00(ost. akt: 2023-10-27 15:55:27)
Erling Haaland

Autor zdjęcia: PAP/EPA

PIŁKA NOŻNA\\\ W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona, wciąż bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, pokonała 2:1 Szachtara Donieck. Generalnie w środowych meczach zwycięstwa odnieśli faworyci, m.in. PSG i Manchester City.
Lewandowski usiadł na trybunach obiektu Estadi Olimpic Lluis Companys, gdzie Barcelona występuje obecnie w roli gospodarza. Wciąż nie wiadomo, czy polski napastnik wystąpi w sobotnim szlagierze hiszpańskiej ekstraklasy z Realem Madryt (transmisja o godz. 16.05 w Eleven Sports 1 i godz. 16.10 w Canal+).
W pierwszej połowie 35-letni Polak mógł podziwiać popisy swoich kolegów, którzy już po 36 minutach prowadzili 2:0. Po przerwie Katalończycy nie poszli jednak za ciosem, więc w 62. min kontaktową bramkę zdobył Szachtar. Dzięki temu do końca meczu były emocje, ukraiński zespół był nawet bliski doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił.

Na drugim miejscu w grupie H jest FC Porto po wyjazdowym zwycięstwie 4:1 nad belgijskim Royalem Antwerp. Co ciekawe do przerwy portugalski zespół przegrywał 0:1!

Bohaterem "Smoków" okazał się Brazylijczyk Evanilson. 24-letni napastnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale w drugiej połowie strzelił aż trzy gole.
Jednak w środowy wieczór najbardziej zaimponowali piłkarze Paris Saint-Germain, którzy w szlagierze pokonali 3:0 AC Milan. W meczu tym nie brakowało dodatkowych „smaczków” - na przykład bramkarzem paryżan jest Gianluigi Donnarumma, w przeszłości gracz Milanu. Tym razem reprezentant Włoch nie musiał wyciągać piłki z siatki, a jego koledzy z PSG strzelili trzy gole. W 32. minucie trafił Kylian Mbappe, na początku drugiej połowy podwyższył Randal Kolo Muani, a w 89. min wynik płaskim strzałem przy słupku ustalił Kang-In Lee. Zwycięstwo mistrzów Francji mogło być jeszcze wyższe, bo w 82. minucie po strzale Mbappe i interwencji bramkarza piłka trafiła w słupek.

Środowy wieczór miło będzie wspominać również Erling Haaland. Znakomity napastnik zdobył dwie bramki dla Manchesteru City w wygranym wyjazdowym meczu z Young Boys Berno.

W szwajcarskiej drużynie pomocnik Łukasz Łakomy był rezerwowym. 23-letni Norweg ma już 37 goli w historii występów w Lidze Mistrzów, co - biorąc pod uwagę jego wiek - jest imponującym wyczynem. - Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki graliśmy. Potrzebujemy jeszcze jednego zwycięstwa, aby matematycznie już zapewnić sobie awans - powiedział trener ekipy City Josep Guardiola.
Ciekawa sytuacja jest w grupie E. Liderem z sześcioma punktami jest Feyenoord Rotterdam, drugie miejsce zajmuje Atletico Madryt (5), a trzecie jest Lazio (4).
* Wyniki meczów środowych, grupa E: Feyenoord Rotterdam - Lazio Rzym 3:1 (2:0), Celtic Glasgow - Atletico Madryt 2:2 (2:1); grupa F: Paris Saint-Germain - AC Milan 3:0 (1:0), Newcastle United - Borussia Dortmund 0:1 (0:1); grupa G: Young Boys Berno - Manchester City 1:3 (0:0), RB Lipsk - Crvena Zvezda Belgrad 3:1 (1:0); grupa H: Barcelona - Szachtar Donieck 2:1 (2:0), Royal Antwerp - FC Porto 1:4 (1:0)