Plusligowcy zagrają w Gołdapi

2023-10-13 12:00:00(ost. akt: 2023-10-12 23:08:49)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę rozegrają ostatnie sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Rywalem będzie Ślepsk Malow Suwałki, a dwumecz odbędzie się w Gołdapi.
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali do tej pory 6 spotkań sparingowych. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa, trzy porażką i jeden remisem. W minionym tygodniu olsztynianie wzięli udział w turnieju Copernicus Volleyball Cup, który odbył się w Toruniu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale uległa Aluron CMC Warcie Zawiercie (0:3), a w meczu o brąz pokonała CUK Anioły Toruń (3:1).

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich dobiegł końca – zagraniczny zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego powoli docierają do Olsztyna. W stolicy Warmii i Mazur są już: trener Javier Weber (pracował z kadrą USA), Manuel Armoa (Argentyna) oraz statystyk Mateusz Nykiel (pracował w sztabie reprezentacji Słowenii).

- Czuję się bardzo dobrze. To było udane lato zarówno dla mnie, jak i reprezentacji USA, z którą miałem przyjemność pracować. Zebrałem bardzo cenne doświadczenie. Jestem podekscytowany naszą nową, olsztyńską drużyną i rozpoczęciem zmagań w PlusLidze – mówi Javier Weber. - Na treningach pracujemy nad naszym systemem gry oraz rozpoznaniem, które elementy wykonujemy dobrze, a które wymagają poprawy. Niezwykle pomocne będą weekendowe spotkania sparingowe.

Przed siatkarzami z Kortowa ostatnie gry kontrolne przed inauguracją rozgrywek PlusLigi. Olsztynianie w piątek i sobotę zmierzą się z Ślepskiem Malow Suwałki, a dwumecz zostanie rozegrany w Gołdapi. Obie drużyny zmierzyły się już ze sobą kilka tygodni temu w Węgorzewie – wtedy to Indykpol AZS w pierwszym meczu zwyciężył 3:2, a w drugim mieliśmy remis 1:1.


W składzie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zabraknie Alana Souzy, Moritza Karlitzka i Joshua Tuanigi, którzy w sobotę popołudniu przylecą do Polski. Co będzie zatem najważniejsze dla argentyńskiego szkoleniowca podczas ostatnich gier kontrolnych?

- Duży nacisk kładziemy na zrozumienie systemu gry. Chciałbym, aby zawodnicy wiedzieli, co jest dla nich najważniejsze podczas walki o każdą piłkę, a w przypadku popełnienia błędów – jak je naprawić. Dzięki temu z każdą kolejną akcją będziemy prezentować się coraz lepiej – kończy argentyński szkoleniowiec.

Początek piątkowego spotkania o godz. 17:30, a sobotniego – 12:30. Wstęp dla publiczności obowiązuje tylko podczas piątkowego meczu. Opłatą jest dobrowolna cegiełka przy wejściu na obiekt Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Partyzantów 31 – dochód zostanie przekazany na leczenie Brunia Wróbla, który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

W niedzielę zapraszamy na Oficjalną Prezentacje Indykpolu AZS Olsztyn do Galerii Warmińskiej! Zobacz po raz pierwszy nowy skład Zielonej Armii. Zrób zdjęcie i zbierz autografy od gwiazd siatkówki. Zaczynamy o godz. 14:00!