Granica jest już pierwsza

2023-10-10 11:46:06(ost. akt: 2023-10-10 11:46:49)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

PIŁKA NOŻNA\\\ W IV lidze wpadkę DKS-u Dobre Miasto i Znicza Biała Piska wykorzystała Granica Kętrzyn, która wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli.
Granica w tym sezonie - jako jedyna drużyna tego sezonu - jeszcze nie doznała żadnej porażki. Tym razem zespół trenowany przez Adama Fedoruka udał się na wyjazd do Giżycka i wywalczył tam siódmą wygraną. Będące w kryzysie Mamry niczym nie zaskoczyły aktualnego lidera. Granica miała też ułatwione zadanie od 24. minuty po tym, jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Krystian Sadocha. Było już to przy stanie 1:0 dla Granicy, grając w przewadze goście dorzucili dwa trafienia i z grupą swoich kibiców mogli świętować zasłużony komplet punktów.
Dotychczasowy lider z Dobrego Miasta w Jezioranach stracił punkty w starciu z Romintą. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Mościńskiego na początku pierwszej połowy. DKS dążył do zmiany niekorzystnego wyniki, a dokonał tego dopiero po przerwie. Bramkę na wagę jednego punktu strzelił Japończyk Hioki.
Znicz Biała Piska także zremisował 1:1, chociaż pod koniec spotkania wyszedł na prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego. Ambitnie grający Motor Lubawa nie odpuścił i w ostatniej minucie doprowadził do remisu.
Olimpia Olsztynek może czuć ogromny niedosyt - podopieczni Michała Kraszewskiego prowadzili 2:0 do przerwy, ale ostatecznie przegrali na własnym stadionie 2:3 z Tęczą Biskupiec.
Aż 7 goli zobaczyli kibice w Ełku. Fani Mazura jednak ze stadionu wychodzili niepocieszeni, bo ich piłkarze przegrali 3:4 z Mrągowią. Goście do przerwy prowadzili 2:0, po zmianie stron Mazur zdołał doprowadzić do remisu 2:2, ale kolejne dwa gole znowu strzelili piłkarze Mariusza Niedziółki. Mazur strzelił jeszcze jednego gola, ale do remisu nie był w stanie doprowadzić.

* Constract Lubawa - Polonia Lidzbark Warmiński 0:5 (0:3)
Bramki: Sobolewski 2, Bogdański, Kmiołek, Dziemidowicz

* Mazur Ełk - Mrągowia Mrągowo 3:4 (0:2)
0:1 - Fronczak (22), 0:2 - Grudnowski (25), 1:2 - Żołądkiewicz (47), 2:2 - Berezovskyi (58), 2:3 - Rybkiewicz (65), 2:4 - Skok (76), 3:4 - Kisiel (79)

* Motor Lubawa - Znicz Biała Piska 1:1 (0:0)
0:1 - Malinovskyi (87), 1:1 - Kuczyński (90 k)

* DKS Dobre Miasto - Rominta Gołdap 1:1 (0:1)
0:1 - Mościński (17), 1:1 - Hioki (50)

* Olimpia II Elbląg - Jeziorak Iława 3:0 (2:0)
1:0 - Wierzba (6), 2:0 - Kardyś (42), 3:0 - Tobojka (55)

* Olimpia Olsztynek - Tęcza Biskupiec 2:3 (2:0)
1:0, 2:0 - Klinicki (12, 39), 2:1 - Burzyński (72), 2:2 - Gołębiowski (90), 2:3 - Strzelec (90)

* Mamry Giżycko - Granica Kętrzyn 0:3 (0:2)
0:1 - Strzelec (8), 0:2 - Zawalich (25), 0:3 - Policha (77)

* Polonia Iłowo - Stomil II Olsztyn 2:3 (1:1)