Prezes Kulesza żąda wyjaśnień

2023-10-06 14:58:52(ost. akt: 2023-10-06 15:00:39)
Piłkarze Legii po powrocie do Warszawy

Piłkarze Legii po powrocie do Warszawy

Autor zdjęcia: PAP/Rafał Guz

Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski w związku z wydarzeniami, do jakich doszło w Holandii po meczu piłkarskiej Ligi Konferencji między AZ Alkmaar a Legią Warszawa zwrócił się o wyjaśnienia do swojego odpowiednika w tamtejszej federacji i UEFA.
"W związku z incydentem, do którego doszło po meczu Ligi Konferencji Europy pomiędzy AZ Alkmaar i Legią Warszawa, poprosiłem sekretarza holenderskiej federacji oraz przedstawicieli UEFA o wyjaśnienia dot. zaistniałej sytuacji" - napisał Wachowski w mediach społecznościowych.

Dwóch piłkarzy Legii - Portugalczyk Josue i Serb Radovan Pankov - zostało przez holenderską policję wyprowadzonych z autokaru i przewiezionych na komisariat po meczu Ligi Konferencji z AZ Alkmaar, zakończonym porażką polskiej drużyny 0:1. Na stadionie doszło do przepychanek, naruszono nietykalność cielesną kilku członków polskiej ekipy.

Jak przekazali obecni na meczu polscy dziennikarze, zamieszanie powstało w chwili, gdy miejscowa policja i służby ochrony podjęły decyzję o zamknięciu stadionu. Przedstawiciele Legii, w tym piłkarze, mieli mieć utrudniony dostęp do autokaru, wywiązały się utarczki słowne, doszło do szamotaniny. Ostatecznie policja otoczyła kordonem pojazd, w którym była już znaczna część ekipy.

W pewnym momencie policjanci postanowili zatrzymać zawodników Josue i Pankova, w innym przypadku mieli grozić... szturmem na autokar. Na nagraniach wideo z telefonów widać, jak portugalski kapitan Legii jest prowadzony przez kordon, według relacji dziennikarzy założono mu kajdanki. W sprawę zaangażował się właściciel i prezes stołecznego klubu Dariusz Mioduski, który był mocno szarpany przez jednego z funkcjonariuszy.

W piątek rano premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polecił MSZ pilne działania dyplomatyczne w celu weryfikacji wydarzeń z nocy z holenderskiego Alkmaar. "Polscy zawodnicy i kibice muszą być traktowani zgodnie z prawem; nie ma zgody na jego łamanie" - przekazał szef rządu.

Ekipa Legii, bez zatrzymanych piłkarzy, którzy wciąż mają przebywać na komisariacie, o godz. 10 ma wylecieć do Warszawy.(PAP)


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3111546 7 paź 2023 01:46

    Gdyby w Polsce zagraniczni zawodnicy zostali tak potraktowani to natychmiast UE zorganizowałaby debatę o łamaniu praworządności w Polsce. U nas gości się chroni i traktuje zawsze z szacunkiem a w "cywilizowanej" Holandii dochodzi do ataku ochroniarzy na autobus z zawodnikami... Teraz widać świetnie różnice między Polską i Europą Zachodnią, która tak lubi nas pouczać...

    odpowiedz na ten komentarz