Olsztynianie lepsi od Aniołów

2023-10-05 16:47:07(ost. akt: 2023-10-05 16:48:24)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli trzecie miejsce podczas turnieju Copernicus Volleyball Cup w Toruniu. Olsztynianie w półfinale ulegli Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3, a w meczu o 3 miejsce pokonali CUK Anioły Toruń 3:1.
Do składu akademików z Kortowa, oprócz grających już w poprzednich sparingach Huberta Laseckiego, Kacpra Sienkiewicza i Szymona Pateckiego, dołączył trenujący gościnnie z zespołem – Wiktor Janiszewski.

Czwartkowy półfinał ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła w składzie: Jankiewicz, Jakubiszak, Siwczyk, Szerszeń, Szymendera, Sapiński, Hawryluk (libero). Choć początek każdej z trzech partii był wyrównany, to z każdą kolejną piłką w danym secie, siatkarze z Zawiercia pewnie budowali przewagę. Warto nadmienić, iż drużyna Aluron CMC ma w swoich szeregach praktycznie wszystkich kluczowych zawodników. Olsztynianie natomiast czekają na czterech zagranicznych zawodników, którzy biorą udział w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich i do drużyny dołączą w przyszłym tygodniu. Aluron CMC Warta zwyciężyła pewnie w każdym secie – 25:19, 25:21, 25:20, awansując do finału turnieju.

W czwartkowym meczu o 3 miejsce, olsztynianie zmierzyli się z CUK Anioły Toruń – dzień wcześniej ulegli oni Projektowi Warszawa 0:3. W porównaniu do środowego półfinału, trener Marcin Mierzejewski dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Mecz rozpoczęli: Jankiewicz, Sapiński, Majchrzak, Jakubiszak, Szymendera, Janiszewski, Hawryluk (libero). Z powodów osobistych, w spotkaniu nie wystąpił Nicolas Szerszeń.

Choć na początku pierwszej partii przeważali gospodarze, to z każdą kolejną akcją olsztynianie grali coraz pewniej, wygrywając w końcówce 27:25. W drugiej odsłonie role się odwróciły i dzięki mniejszej ilości błędów własnych, torunianie doprowadzili do wyrównania (wygrana 25:23). W trzeciej partii ekipa ze stolicy Warmii i Mazur ponownie na początku oddała pola rywalom. Dzięki dobrej postawie m.in. Kamila Szymendery i Jakuba Majchrzaka, w połowie seta odrobić kilkupunktową stratę, ostatecznie zwyciężając 25:22. W czwartym secie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn postawili „kropkę nad i”, pewnie zwyciężając 25:21, jak i całe spotkanie 3:1. W turnieju Copernicus Volleyball Cup 2023, akademicy z Kortowa zajęli 3 miejsce.

- Pierwszy mecz zagraliśmy z bardzo dobrą drużyną, która była w pełnym składzie. Nam jeszcze brakuje kilku zawodników. W drugim spotkaniu dobrze zagraliśmy w bloku i na zagrywce. Ten turniej to dla nas cenne doświadczenie – cieszymy się, że udało nam się go zakończyć zwycięstwem. Na treningach wykonujemy dobrą robotę, co podkreślają nasi trenerzy. Potrzebujemy jeszcze chwili, aby być dobrze przygotowani do nadchodzącego sezonu – powiedział po turnieju Jakub Majchrzak, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

W przyszłym tygodniu ostatnie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają ostatnie sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. W piątek i sobotę (13-14.10), ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w Gołdapi dwukrotnie zmierzy się z Ślepskiem Malow Suwałki. W niedzielę 15.10 zapraszamy na oficjalną prezentację Indykpolu AZS Olsztyn w Galerii Warmińskiej. Start o godz. 14:00 – więcej szczegółów wkrótce.