Zagrają na sztucznej trawie

2023-10-04 14:00:00(ost. akt: 2023-10-04 09:46:12)
Michał Probierz podczas prezentacji w Warszawie

Michał Probierz podczas prezentacji w Warszawie

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

PIŁKA NOŻNA\\\ W poniedziałek w Warszawie Polacy rozpoczną przygotowania do meczów eliminacji Euro 2024. Trener Michał Probierz będzie miał mało czasu, bo już w środę kadra odleci na Wyspy Owcze.
Piłkarze z tzw. szerokiej kadry już otrzymali powołania, ale ostateczna lista zostanie ogłoszona po czwartkowych meczach w europejskich pucharach. Tego dnia wielu kadrowiczów z zagranicznych klubów oraz dwa polskie zespoły - Raków Częstochowa i Legia Warszawa - wystąpi w rozgrywkach UEFA. Częstochowski zespół w Lidze Europy, a legioniści w Lidze Konferencji.
Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek w Warszawie. Dzień wcześniej w hotelu stawi się sztab, a piłkarze - następnego dnia, prawdopodobnie do godz. 15. Niektórzy grają jeszcze w niedzielny wieczór ligowe mecze, więc ich przylot w poniedziałek zależy od dostępnych połączeń.
Biało-czerwoni będą trenować na obiektach Legii przy Łazienkowskiej. Mają zaplanowane zajęcia na poniedziałek i wtorek, a w środę rano udadzą się w daleką podróż do Thorshavn.
Pracownicy PZPN odpowiedzialni za sprawy organizacyjne w reprezentacji wizytowali Wyspy Owcze już pod koniec maja.

- Kwestie logistyczne, m.in. wybór hotelu, dojazd z lotniska i wizytację stadionu, załatwiamy kilka miesięcy przed każdym meczem - wyjaśnił rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski, który gościł na Wyspach Owczych.

Biało-czerwonych czeka bardzo ciekawy pod względem geograficznym wyjazd. - Polecimy na lotnisko Vagar (na wyspę o tej samej nazwie - PAP). Stamtąd mamy godzinę drogi do naszego hotelu w Torshavn, leżącym na innej wyspie. Przedostaniemy się tam tunelem znajdującym się pod wodą. Natomiast po dotarciu do naszej bazy w Torshavn będziemy mieć już blisko na stadion, około pięciu minut drogi autokarem - dodał Kwiatkowski.
Lądowanie samolotem na Wyspach Owczych nie należy do przyjemnych z uwagi na silny wiatr. Jeżeli jednak chodzi o mecz, to takie warunki nie powinny być większym kłopotem. - Tam rzeczywiście mocno wieje, ale akurat stadion znajduje się w pewnym zagłębieniu, jest trochę osłonięty od wiatru. W tej niecce nie odczuwa się za bardzo tych silnych podmuchów - przyznał rzecznik reprezentacji, dodając, że na stadionie trawa jest w stu procentach sztuczna i bardzo krótka. - To specyficzne boisko. Zawodnicy będą trenować na miejscu w środę i dopasują buty w zależności od swoich potrzeb - wyjaśnił Jakub Kwiatkowski.
Po czwartkowym spotkaniu eliminacji Euro 2024 biało-czerwoni pozostaną jeszcze na Wyspach Owczych. W piątek rano przeprowadzą tam trening, a do Warszawy wrócą wieczorem.
Natomiast w niedzielę, również o godz. 20.45, Polacy zagrają na PGE Narodowym z Mołdawią. Na razie sprzedano ponad 30 tysięcy biletów.
* Grupa E, 12 października: Albania - Czechy (20:45), Wyspy Owcze - Polska (20:45); 15 października: Czechy - Wyspy Owcze (18), Polska - Mołdawia (20:45); 17 listopada: Mołdawia - Albania (18), Polska - Czechy (20:45); 20 listopada: Albania - Wyspy Owcze (20:45), Czechy - Mołdawia (20:45).

Grupa E
1. Albania 10 8:3
2. Czechy* 8 7:2
-------------------------------
3. Mołdawia 8 5:5
4. Polska 6 6:8
5. W-y Owcze 1 2:10
* mecz mniej