Na początek derby w Morągu

2023-09-15 10:00:00(ost. akt: 2023-09-15 08:17:13)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA RĘCZNA\\\ Podczas weekendu rozpocznie się kolejny sezon I ligi, w którym tym razem będą rywalizować aż cztery zespoły z Warmii i Mazur, w tym dwa z Olsztyna, czyli Szczypiorniak oraz Warmia Energa - spadkowicz z Ligi Centralnej.
W I lidze w tym sezonie zagra Jedynka Kodo, chociaż beniaminek z Morąga walkę o awans przegrał, będzie też Szczypiorniak, który miał spaść do II ligi, ale nie spadł, Warmia Energa, która pożegnała się z Ligą Centralną i chce do niej szybko wrócić, oraz Jeziorak Iława, który w ostatnim sezonie był solidnym pierwszoligowcem.
Zacznijmy od Jedynki, która w I lidze zagra dzięki decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Tak o tym morążanie pod koniec czerwca napisali w swoich mediach społecznościowych: „Odpowiedni poziom sportowy, bardzo dobra struktura organizacyjna klubu, fantastyczni i liczni kibice, znakomity marketing, doskonale prowadzone social media, wsparcie dużej liczby sponsorów, organizacja eventów mających na celu promowanie piłki ręcznej, praca z młodzieżą, doskonały klimat do rozwoju dyscypliny, to wszystko sprawiło, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce zainteresował się naszym klubem i postanowił pozytywnie rozpatrzyć wniosek UKS Jedynki KODO Morąg o prawo gry w rozgrywkach I ligi grupy A w nowym sezonie”.
Szefowie klubu nie spoczęli na laurach, tylko natychmiast zaczęli myśleć o wzmocnieniach, m.in. z olsztyńskiego Szczypiorniaka ściągnęli Wojciecha Golksa i Jakuba Pikurę, a kilka dni przed inauguracją rozgrywek ogłosili prawdziwą transferową bombę, bowiem udało się im pozyskać pochodzącego z Bartoszyc 32-letniego Marka Daćko, który jeszcze niedawno uważany był za jednego z najlepszych obrotowych w Polsce. Jako zawodnik Górnika Zabrze otrzymał Gladiatora dla najlepszego obrotowego i zawodnika Superligi, a w sezonie 2021/22 grał w Orlen Wiśle Płock. Daćko ma na swoim koncie grę w reprezentacji Polski, m.in. wystąpił na mistrzostwach świata w 2017 roku.

Cały tekst przeczytasz w piątkowej Gazecie Olsztyńskiej