Następcę poznamy za kilka dni

2023-09-13 18:14:40(ost. akt: 2023-09-13 18:15:34)

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

"20 września, na kiedy zaplanowany jest zarząd PZPN, to realny termin zakończenia poszukiwań nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski" - poinformował sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.
W środę PZPN poinformował, że pracujący z kadrą od stycznia Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera. Jak przekazał dziennikarzom Wachowski, umowa z Portugalczykiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

"Podawanie terminu 20 września jest rozsądne, ale nie chcę niczego gwarantować i być zakładnikiem deklaracji i dat. Ten horyzont czasowy jest realny" - powiedział Wachowski i dodał, że jego zdaniem przez tydzień można znaleźć nowego szkoleniowca drużyny narodowej.

68-letni Santos trener objął biało-czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze w pięciu występach w eliminacjach mistrzostw Europy wywalczyli tylko sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8. Szansa bezpośredniego awansu do przyszłorocznego turnieju finałowego, czyli zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, mocno się oddaliła.

Kolejne zgrupowanie i mecze - z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie - czekają Polaków 12 i 15 października. W przypadku zakończenia kwalifikacji na trzeciej pozycji bądź niżej biało-czerwoni powalczą o awans w barażach, do których dostaną się dzięki wysokiej lokacie w ostatniej edycji Ligi Narodów.(PAP)