Arabski inwestor wspomoże Stomil?

2023-09-14 10:00:00(ost. akt: 2023-09-14 09:48:11)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ Brzmi to jak prima aprilis, ale to prawda - Michał Żukowski, większościowy właściciel Stomilu, ogłosił zawarcie porozumienia z inwestorem pochodzącym z Zatoki Perskiej. Porozumienie oznacza dla klubu solidny zastrzyk finansowy.
Sensacyjna informacja pojawiła się kilka godzin przed ligowym spotkaniem Stomilu z KKS 1925 Kalisz. Niestety, wiadomość nie zmobilizowała piłkarzy prowadzonych przez Janusza Bucholca, bowiem przed własną publicznością przegrali 0:3 z KKS 1925 Kalisz.

- Porozumienie z inwestorem zagranicznym zostało zawarte - mówił Michał Żukowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Stomilu Olsztyn SA. - Najbliższe dwa miesiące to praca z naszej strony i inwestora nad wdrożeniem formalnych i startowych warunków inwestycji.

O spełnieniu wszystkich warunków i zmianie właścicielskiej w kapitale akcyjnym będziemy oficjalnie informować. Transakcja dotyczy znaczącego pakietu mniejszościowego. Bardzo dziękuję wielu osobom z klubu i obu ambasad za wsparcie. Oficjalnie i imiennie będę dziękował po zmianie właścicielskiej.
Zmiany w akcjonariacie właścicielskim oznaczają dodatkowe pieniądze w budżecie Stomilu, jednak do sprawy spokojnie podchodzi Michał Żukowski. - Co roku klub ma otrzymywać znaczące wsparcie finansowe, które może się oczywiście wraz z budowaniem dalszych relacji zwiększać. To pozwoli nam na stabilne funkcjonowanie, nie staniemy się z miejsca krezusami finansowymi. Będziemy się chcieli skoncentrować na kwestiach czysto sportowych, m.in. zatrudnić dyrektora sportowego, a później być może przeprowadzić transfery zawodników. Działania infrastrukturalne? Tak, ale na pewno nie w najbliższym czasie i będą to drobne inwestycje, których nie możemy zrealizować ze środków publicznych.

Firma, która ma wykupić część udziałów Stomilu Olsztyn SA, pochodzi z rejonów Zatoki Perskiej. Byłaby to druga taka sytuacja w naszym kraju, bo w ostatnim czasie inna z firm arabskich przejęła I-ligową Lechię Gdańsk. Oczywiście spółka, która zamierza wykupić udziału Stomilu, będzie zarejestrowana w Polsce, podobnie jak to miało miejsce przy kupnie Lechii.

Wejście zagranicznego inwestora nie oznacza, że Michał Żukowski opuszcza Stomil. Nadal będzie udziałowcem spółki i zapewne będzie zarządzał klubem.
Gdy dojdzie do takiej inwestycji, to może w końcu raz na zawsze skończą się wieczne problemy finansowe Stomilu. Klub od momentu wejścia do piłki Michała Brańskiego nie ma już długów, ale działacze dwoją się i troją, żeby zbudować jak największy budżet. Przed startem II ligi sponsorem strategicznym Stomilu została państwowa spółka Energa, która praktycznie uratowała II-ligowy budżet Stomilu. Nie było to jednak wsparcie, które pociągnęłoby za sobą wzmożoną aktywność Stomilu na rynku transferowym. W efekcie olsztyński klub, który miał walczyć o najwyższe cele w tym sezonie, jak na razie znajduje się w środku tabeli, mając tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.
EMIL MARECKI


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3111103 14 wrz 2023 12:04

    łohohoho... ORLEN... szejkowie z Zatoki Perskiej... czekamy na pierwsze okienko transferowe z wypiekami na twarzy.. Ligo Mistrzów nadchodzimy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz