Czwórka nie zaznała goryczy

2023-09-11 13:00:00(ost. akt: 2023-09-11 10:11:51)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

PIŁKA NOŻNA\\\ Po rozegraniu sześciu kolejek IV ligi cztery zespoły jeszcze nie zaznały goryczy porażki (Znicz, DKS, Granica i Rominta), natomiast trzy inne jeszcze nie poznały smaku zwycięstwa (Polonia Iłowo, Constract i rezerwy Stomilu).
Liderem rozgrywek pozostał Znicz Biała Piska, który w Rybnie pokonał Constract Lubawa. Co prawda beniaminek jako pierwszy objął prowadzenie, ale poważny kandydat do awansu w drugiej połowie doprowadził do remisu, po czym pod koniec meczu strzelił zwycięską bramkę.
Natomiast DKS Dobre Miasto, który także cały czas jest w czubie tabeli, wygrał 3:1 z Motorem. W Lubawie po 18 minutach było już praktycznie po meczu, bo goście w tym czasie strzelili trzy gole. Lubawianie dopiero w drugiej połowie z rzutu karnego zaliczyli honorowe trafienie.
Najwyższe zwycięstwo w 6. kolejce odniosła Olimpia II Elbląg, która w Iłowie strzeliła miejscowej Polonii aż siedem goli!
Szóstej porażki z rzędu - tak jak Constract - doznały rezerwy Stomilu, które tym razem przegrała 0:1 w Olsztynku. Dzięki temu miejscowa Olimpia wywalczyła pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Porażka Stomilu może dziwić, bowiem zagrało kilku piłkarzy, którzy aspirują do gry w II lidze, m.in. Bartosz Florek i Daniel Pietraszkiewicz.
Powody do zadowolenia ma natomiast Polonia Lidzbark Warmiński, bowiem kontynuuje wspaniałą serię spotkań bez porażki na własnym stadionie. Zwycięski mecz z Mrągowią był 44. występem z rzędu bez porażki na własnym stadionie!

* Motor Lubawa - DKS Dobre Miasto 1:3 (0:3)
0:1 - Kasei (6), 0:2 - Żukowski (14), 0:3 - Radzki (18), 1:3 - Nawrocki (71 k)

* Olimpia Olsztynek - Stomil II Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Kinicki (71)

* Granica Kętrzyn - Rominta Gołdap 1:1 (0:0)
1:0 - Zapałowski (49), 1:1 - Paszkowski (84)

* Polonia Iłowo - Olimpia II Elbląg 0:7 (0:3)
0:1 - Rosocha (8), 0:2 - Yatsenko (10), 0:3 - Wierzba (21), 0:4 - Yatsenko (69), 0:5 - Łoś (73), 0:6 - Dziurdzia (83), 0:7 - Wierzba (85)

* Mazur Ełk - Jeziorak Iława 0:0

* Tęcza Biskupiec - Mamry Giżycko 0:1 (0:1)
0:1 - Olszewski (45)

* Constract Lubawa - Znicz Biała Piska 1:2 (1:0)
1:0 – Banacki (31), 1:1 – Owsiannikow (83), 1:2 – Giełażyn (90+3)

* Polonia Lidzbark Warmiński - Mrągowia Mrągowo 4:1 (2:1)
0:1 - Kuśnierz (12), 1:1 - Sobolewski (32), 2:1, 3:1 - Karłowicz (43, 51), 4:1 - Gurow (90)