Wymęczone zwycięstwo

2023-09-07 22:49:47(ost. akt: 2023-09-07 23:00:05)

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

PIŁKA NOŻNA\\\ W czwartkowy wieczór Polacy wymęczyli zwycięstwo nad słabymi Wyspami Owczymi. Oba gole zdobył Robert Lewandowski.
* Polska - Wyspy Owcze 2:0 (0:0)
1:0, 2:0 - Robert Lewandowski (73, 83)
POLSKA: Szczęsny - Bereszyński (59 S. Szymański), Kędziora, Bednarek, Kiwior - Skóraś (46 Wszołek), Krychowiak (80 D. Szymański), Zieliński, Kamiński (88 Grosicki) - Milik (59 Świderski), Lewandowski.

Przez ponad 70 minut Polacy bili - na dodatek słabo - głową w mur, ale wtedy piłka przypadkowo odbiła się od ręki obrońcy gości, w efekcie gola z rzutu karnego zdobył Lewandowski.

Polska wygrała z Wyspami Owczymi 2:0 (0:0) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy, który odbył się w Warszawie. Obie bramki zdobył kapitan biało-czerwonych Robert Lewandowski.
Dziesięć minut później kapitan polskiej reprezentacji mierzonym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu, po którym powodów do radości nie ma, bo plama z Kiszyniowa nie została zmyta.