Kiedy pierwszy mecz w Uranii?

2023-09-06 12:00:00(ost. akt: 2023-09-06 11:38:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

SIATKÓWKA\\\ Nowy sezon PlusLigi coraz bliżej, więc kibice z coraz większym niepokojem zerkają na to, co się dzieje wokół Uranii, zadając sobie fundamentalne pytanie: kiedy siatkarze Indykpolu AZS rozegrają w niej pierwszy ligowy mecz?
Przez dwa ostatnie sezony siatkarze Indykpolu AZS swoje domowe spotkania rozgrywali w Iławie. Przenosiny związane były z modernizacją olsztyńskiej hali Urania, która doczekała się zasłużonego remontu po 43 latach. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i życzliwości m.in. władz Iławy, pracowników Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz klubu Zryw Volley plusligowi siatkarze z Olsztyna czuli się tam jak w domu, jednak chętnie wróciliby do nowoczesnej po modernizacji Uranii

Według harmonogramu przebudowy, powrót siatkarzy do nowego olsztyńskiego obiektu planowany jest na sezonu 2023/24. Na trybunach głównej hali będzie mogło zasiąść 4000 kibiców. Poza tym w hali rozgrzewkowej przygotowano miejsce dla 1000 osób. Do dyspozycji będzie także szereg mniejszych pomieszczeń, np. gabinetów regeneracyjnych, podziemny parking oraz kryte lodowisko.

Czy rzeczywiście Indykpol AZS zagra w Uranii cały nowy sezon PlusLigi? - Według naszych informacji, Urania powinna być gotowa w połowie października. Następnie musimy poczekać na wszelkie odbiory, testy systemów oraz różnego rodzaju urządzeń. Pierwsze „domowe” spotkania z Aluronem CMC Warta Zawiercie i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle jeszcze rozegramy w Iławie. Jeśli chodzi o pierwszą konfrontacje w nowej Uranii, to mamy dwa warianty. Chcielibyśmy bardzo rozegrać inauguracyjny mecz w naszym obiekcie 11 listopada ze Skrą Bełchatów – tym bardziej że w tym terminie hala w Iławie jest niedostępna ze względu na kilkudniową imprezę. Jeśli nie uda nam się zdążyć, wtedy poprosimy drużynę z Bełchatowa o zamianę gospodarzy. Drugim terminem, najbardziej realnym, jest 25 listopada i starcie z GKS Katowice. Niezależnie od tego, czy inauguracja nowej Uranii przypadnie na mecz z ekipą z Bełchatowa, czy Katowicami, to jestem przekonany, że w listopadzie w Uranii kibice już na pewno obejrzą zmagania siatkarzy Indykpolu AZS – mówi Tomasz Jankowski.

Sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon będzie dotyczyła spotkań, które zostaną rozegrane w olsztyńskiej hali. Na mecze, które odbędą się w Iławie, obowiązywać będą pojedyncze wejściówki nabyte wyłącznie drogą elektroniczną.

Pierwszeństwo w możliwości rezerwacji oraz zakupu karnetu będą mieli stali kibice. W tym celu na adres biuro@indykpolazs.pl muszą wysłać swoje dane (imię, nazwisko, liczba karnetów, numer telefonu). W październiku zostanie uruchomiona otwarta sprzedaż karnetów, które będzie można zakupić drogą elektroniczną. Ostateczny koszt karnetu, obejmujący spotkania fazy zasadniczej i play-off, będzie uzależniony od momentu, w którym drużyna rozpocznie zmagania w olsztyńskim obiekcie.
red