Śniardwy czy może jednak Mamry?

2023-09-06 14:00:00(ost. akt: 2023-09-06 11:37:20)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

PIŁKA NOŻNA W 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z rozgrywkami pożegnają się czołowe zespoły IV ligi, bo DKS Dobre Miasto zagra Zniczem Biała Piska i Mrągowia Mrągowo z Tęczą Biskupiec. W innych parach los też skojarzył ligowych rywali.
Starcie lidera z wiceliderem IV ligi zdecydowanie można uznać za najciekawszą parę trzeciej serii rozgrywek Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie rozgrywane w Jezioranach, gdzie rywali w podejmuje DKS, będzie konfrontacją niepokonanych zespołów, które w pięciu seriach meczów ligowych zgromadziły taką samą liczbę punktów. Znicz prowadzi w tabeli tylko dzięki lepszej skuteczności.

O ile zespół z Białej Piskiej był stawiany w roli faworyta w walce o awans do III ligi i po letnich wzmocnieniach pokazuje, że jest mocny, o tyle DKS można uznać za rewelację początku czwartoligowego sezonu.

Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Szostka wzrost formy zaprezentowała jednak już w rundzie wiosennej poprzedniego zespołu. Drużyna z Dobrego Miasta nie tylko skutecznie powalczyła o utrzymanie w IV lidze, ale doszła także do półfinału WPP, prezentując się bardzo dobrze choćby w meczu z trzecioligowym wówczas Sokołem Ostróda.
Pucharowe starcie DKS ze Zniczem będzie przedsmakiem ligowej rywalizacji, bo oba zespoły ponownie zmierzą się w połowie października. Z kolei ligowy mecz mają już za sobą Mrągowia Mrągowo i Tęcza Biskupiec. Przed kilkoma dniami mrągowianie wygrali na wyjeździe 3:2, ale w klasyfikacji IV ligi oba zespoły są sąsiadami z taką samą liczbą punktów. Przyjazd finalisty poprzedniej edycji WPP do Mrągowa rozpala nieco wyobraźnię w ekipie znad jeziora Czos.
– Tęcza pokazała, że rozgrywki pucharowe mogą być fajną przygodą – mówi Mariusz Niedziółka, trener Mrągowii. – To gra o prestiż i trofeum, a w przypadku klubów z niższych lig zbyt dużo w ich w klubowych gablotach nie ma. Zawodnicy mają perspektywę zmierzenia się w ogólnopolskich rozgrywkach, w grę wchodzi nagroda finansowa, więc puchar stanowi naprawdę fajne wyzwanie sportowe. Wiadomo, że w takich meczach trenerzy często sprawdzają nowe ustawienia, a szansę dostają zawodnicy, który w lidze występują mniej, więc pewnie tym razem też tak będzie. Postaramy się zagrać tak, jak w ostatnich pojedynkach w lidze. Potrzebowaliśmy rytmu meczowego, bo z tygodnia na tydzień wyglądamy coraz lepiej. Liczę, że znów pokonamy Tęczę i zagramy dalej.

Wiadomo, że do wiosennej części pucharowych zmagań załapie się kilka niżej notowanych zespołów, bo są pary, w których los skojarzył zespoły z klasy A i okręgówki.

W 1/16 finału WPP dojdzie do meczów rywali z gr. 1 A klasy, czyli Orła Czerwonka z Roną Ełk, oraz z gr. 2 klasy okręgowej: Wałsza Pieniężno – Huragan Morąg, MKS Działdowo – Ossa Biskupiec Pomorski.
Trzecim rywalem ligowych weteranów ze Strefy Aut będzie Olimpia Olsztynek. Drużyna zmontowana przez Przemysława Płoszczuka eliminowała rywali z klasy A, a tym razem przyjdzie jej zmierzyć z przedstawicielem IV ligi. Po pauzie w poprzedniej rundzie, ponownie w akcji zobaczymy juniorski zespół Stomilu, który zagra z Pisą Barczewo.
Dopiero w następną środę odbędą się mecze 1/16 finału z udziałem trzecioligowców. Concordia Elbląg zmierzy się w derbach miasta z rezerwami Olimpii. Rywalem GKS Wikielec będzie z kolei Sokół Ostróda.
ŁUKASZ SZYMAŃSKI

1/16 finału WPP
* Wtorek: Czarni Rudzienice – Constract Lubawa, Agat Jegłownik – Polonia Lidzbark Warmiński (zakończyły się po oddaniu gazety do druku)
* Środa, g. 16.30: Warmia Olsztyn – Mazur Ełk, Mrągowia Mrągowo – Tęcza Biskupiec, Orzeł Czerwonka – Rona 03 Ełk, Strefa Aut Olsztyn – Olimpia Olsztynek, DKS Dobre Miasto – Znicz Biała Piska, Warmia Wrzesina – Wilczek Wilkowo, Śniardwy Orzysz – Mamry Giżycko, Wałsza Pieniężno – Huragan Morąg, Pomowiec Gronowo Elbląskie – Iskra Narzym, Ewingi Zalewo – Start Nidzica, MKS Działdowo – Ossa Biskupiec Pomorski, g. 17: Stomil III Olsztyn – Pisa Barczewo
* 13 września: Olimpia II Elbląg - Concordia Elbląg (16.30), Sokół Ostróda - GKS Wikielec (19)