Kolejny zwariowany mecz Legii

2023-08-24 22:26:02(ost. akt: 2023-08-24 22:30:49)
Piłkarz Legii Warszawa Blaz Kramer cieszy się po zdobyciu gola

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

PIŁKA NOŻNA\\\ Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland 3:3 (1:2) w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż rozegrany zostanie 31 sierpnia.
* FC Midtjylland - Legia Warszawa 3:3 (2:1)
1:0 - Juninho (16), 1:1 - Gual (26), 2:1 - Franculino (34), 2:2 - Slisz (64), 3:2 - Franculino (71), 3:3 - Kramer (86)

FC Midtjylland: Jonas Loessl - Henrik Dalsgaard (72. Adam Gabriel), Stefan Gartenmann, Juninho, Paulinho (33. Nikolas Dyhr) - Oliver Soerensen, Emiliano Martinez, Kristoffer Olsson, Armin Gigovic (84. Charles) - Franculino Dju (72. Junior Brumado), Aral Simsir (72. Marrony).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Juergen Elitim, Patryk Kun - Josue (78. Maciej Rosołek), Tomas Pekhart (69. Blaz Kramer), Marc Gual (69. Ernest Muci).

W tym sezonie mecze Legii w europejskich pucharach gwarantują dużą liczbę bramek. W 2. rundzie (z 1. polskie kluby były zwolnione) z kazachskimi Ordabasami Szymkent było 2:2 i 3:2, a w kolejnej z Austrią Wiedeń 1:2 i 5:3. Tym razem podopieczni trenera Kosty Runjaica trzykrotnie odrobili stratę i zremisowali 3:3.

Zaczęło się tak jak w pierwszych spotkaniach dwóch poprzednich rund - od szybkiego prowadzenia rywali. W 16. minucie do bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza trafił Brazylijczyk Juninho. W 26. do wyrównania doprowadził Hiszpan Marc Gual, ale na przerwę Legia schodziła z niekorzystnym wynikiem, bo na 2:1 dla gospodarzy trafił Franculino Dju z Gwinei Bissau.

Remis przywrócił Bartosz Slisz (64.), ale po chwili kolejnego gola zdobył Dju (71.). Gościom udało się wyrównać dopiero w końcówce, kiedy osiągnęli wyraźniejszą przewagę na boisku za sprawą zmian. Runjaic wprowadził na boisko Słoweńca Blaza Kramera, Albańczyka Ernesta Muciego oraz Macieja Rosołka.

W 86. minucie to właśnie rezerwowi przeprowadzili dwójkową akcję, dającą wicemistrzowi Polski trzecie tego wieczoru wyrównanie. W środku boiska Kramer rozegrał piłkę z Rosołkiem, Polak posłał prostopadłe podanie w pole karne, a Słoweniec mocnym strzałem wykończył akcję, ustalając wynik.

"Najlepsze są horrory ze szczęśliwym zakończeniem! Brawo dla drużyny Legii Warszawa za walkę do końca. W rewanżu u siebie trzeba potwierdzić klasę i awansować" - skomentował w mediach społecznościowych prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

FC Midtjylland i Legia grały już ze sobą w przeszłości - w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2015/16. Wówczas oba zespoły zwyciężyły 1:0 w roli gospodarzy.

Jeśli Legia wygra rewanż w Warszawie, zakwalifikuje się do fazy grupowej Ligi Konferencji. W poprzedniej rundzie eliminacji odpadły pozostałe polskie zespoły: Lech Poznań i Pogoń Szczecin.(PAP)