2023-07-24 12:00:00(ost. akt: 2023-07-23 22:20:30)
Arka - Nieciecza 2:2

Autor zdjęcia: arka.gdynia.pl

PIŁKA NOŻNA\\\ Pierwszym liderem I ligi została Lechia Gdańsk prowadzona przez byłego trenera olsztyńskiego Stomilu.
* Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:2)
1:0 - Skóra (1), 1:1 - Ambrosiewicz (10), 1:2 - Wacławek (33), 2:2 - Kobacki (80)

* Motor Lublin - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1)
0:1 - Bykow (34), 1:1 - Ceglarz (74 k), 2:1 - Ryndak (78 samob.), 2:2 - Bonecki (87), 3:2 - Król (90+2 k)
Szczęśliwe zwycięstwo beniaminka, który w finale drugoligowych barażów w rzutach karnych pokonał Stomil Olsztyn. W Lublinie Motor przegrywał do przerwy, w drugiej połowie objął prowadzenie po strzale samobójczym Zagłębia, a zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie.

* Chrobry Głogów - Lechia Gdańsk 2:4 (1:2)
1:0 - Bougaḯdis (12), 1:1 - Biegański (32), 1:2, 1:3, 1:4 - Fernández (45, 53 k, 66 k), 2:4 - Machaj (90 k)
Udany debiut Szymona Grabowskiego, byłego szkoleniowca Stomilu Olsztyn. Ojcem zwycięstwa był Luis Fernandez, wicekról strzelców I ligi poprzedniego sezonu, gdy grał w Wiśle Kraków. Interesowało się nim kilka klubów ekstraklasy, ale niespodziewanie wybrał ofertę Lechii, która z niej spadła.
* Pozostałe wyniki 1. kolejki: Polonia Warszawa - GKS Tychy 2:3 (Bajdur 7, Grudniewski 10 - Błachewicz 45, Śpiączka 49, Niewiarowski 88), Górnik Łęczna - Wisła Kraków 2:2 (Kozak 28, Deja 86 - Román 39, Villar 50), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock 1:1 (Bida 18 - Sekulski 81), Znicz Pruszków - Resovia 2:0 (Pomorski 51, Nagamatsu 75), Miedź Legnica - GKS Katowice 1:0 (Drygas 66); poniedziałek: Stal Rzeszów - Odra Opole (18).