W niedzielę liga się zaczyna

2023-07-20 11:00:00(ost. akt: 2023-07-20 10:02:15)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ Chcemy skutecznie bronić i atakować, ponieważ chcemy być zespołem wielowymiarowym - mówi Patryk Czubak, który podczas niedzielnego meczu II ligi z rezerwami Zagłębia Lubin oficjalnie zadebiutuje w roli trenera Stomilu Olsztyn.
- Jest już pan czwarty tydzień w Olsztynie. Jak się pracuje w Stomilu?
- Szybko zleciało, bo mamy bardzo dużo pracy nad tym, jak chcemy funkcjonować. I to nie tylko na boisku, ale chodzi także o codzienne standardy w sztabie szkoleniowym i u zawodników. Kilka rzeczy zmieniliśmy po to, żeby proces treningowy jeszcze bardziej udoskonalić, żeby opieka nad zawodnikami była organizowana systemowo. Trochę czasu nam to zajęło, ale jestem pewien, że te zmiany przyniosą oczekiwane efekty.
- Miał pan tyle czasu, by dobrze poznać drużynę?
- Na pewno ten czas optymalnie wykorzystałem, by poznać zespół. Teraz każdy kolejny dzień, każdy kolejny tydzień, każdy kolejny mecz będzie działał na naszą korzyść. Biorąc pod uwagę gry kontrolne, to uważam, że nasi zawodnicy mają otwartą głowę, chcą robić rzeczy, które nie są oczywiste, a które mogą przynieść korzyści. Upewniamy się, że idziemy właściwą drogą. To, co robimy podczas treningów, potem przynosi efekt podczas meczów. W sparingu z Lechią Gdańsk zdobyliśmy bramkę po kapitalnej akcji, ale tylko my wiemy, że tę akcję kilkukrotnie robiliśmy podczas treningów.
- Coś pana zaskoczyło po przyjściu do Stomilu?

Całą rozmowę przeczytasz w czwartkowej Gazecie Olsztyńskiej