Piłkarskie święto dzieci w Iławie

2023-05-24 13:00:00(ost. akt: 2023-05-24 10:54:33)
Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie triumfowała w kategorii wiekowej U-12

Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie triumfowała w kategorii wiekowej U-12

Autor zdjęcia: organizatorzy

PIŁKA NOŻNA\\\ Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku odbyły się w Iławie. Do rywalizacji przystąpiło 101 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewczynek i chłopców.
Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku, która w finale pokonała 3:0 olsztyńską SP 5. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy z SP 18 w Olsztynie (ubiegłoroczni zwycięzcy finałów ogólnopolskich w kat. U-10) – w ostatnim meczu wygrali 3:1 z SP 3 w Braniewie.
Natomiast w kategorii U-10 województwo warmińsko-mazurskie reprezentować będzie w Warszawie dziewczęcy zespół Diabełki (po wygranej 3:2 w finale ze Szkołą Podstawową w Korszach) oraz chłopcy z SP 18 w Olsztynie, którzy pokonali w finale 3:1 Szkołę Podstawową w Nidzicy.
Z kolei mistrzami regionu w kategorii U-8 zostały Perły Olsztynek (dziewczynki, zwycięstwo 9:1 w finale ze Szkołą Podstawową w Kurzętniku) oraz Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu (chłopcy, w finale 3:0 z drużyną SP 1 w Nowym Mieście).

– Dzieci czekały na rozgrywki cały rok, bo jest to dla nich wielkie wydarzenie - twierdzi Krystian Mucha, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku. - Wszystko odbyło się zgodnie z planem i dopisała nam pogoda. Na stadionie panowała przyjazna i wesoła atmosfera, pojawiło się sporo kibiców i rodziców, którzy mocno dopingowali uczestników. O ich dobre humory dbała także maskotka Kubuś. Gościliśmy także m.in. Marka Łukiewskiego, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej i wicesekretarza PZPN, oraz Remigiusza Sobocińskiego, pochodzącego z Iławy piłkarza, który rozegrał w ekstraklasie 202 mecze – podkreśla Krystian Mucha.

– Popłakałam się! Jestem niezwykle szczęśliwa i wzruszona. To wielki sukces dziewczynek, które dały z siebie wszystko - ocenia Magda Kowieska, trenerka drużyny Diabełki, która wygrała w kat. U-10. - Ich motywacją był wyjazd do Warszawy, no i skutecznie zrealizowały swój plan. Cała drużyna jest podekscytowana zwycięstwem i myśli już tylko o finałach ogólnopolskich. Dziewczynki pytają nawet co będzie dalej po wyjeździe do Warszawy. Udział w Pucharze Tymbarku rozpalił ich pasję do piłki. Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu organizacyjnego finału wojewódzkiego w Iławie, to świetne wydarzenie dla dzieci.

– Jesteśmy weteranami tego turnieju, bo nasza szkoła wprowadziła już dziesięć zespołów do finałów ogólnopolskich - wyjaśnia z dumą Piotr Żurawel z SP 18 w Olsztynie, która zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich w kat. U-10 i U-12 chłopców. - W poprzedniej edycji byliśmy jedyną placówką w kraju, która pojechała na finały z dwoma zespołami, no i w tym roku powtarzamy ten sukces. Poziom finałów wojewódzkich w Iławie oceniam jako bardzo wyrównany. Graliśmy z trudnymi rywalami, więc tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa i szansy rywalizacji z najlepszymi w Polsce. Chłopcy zagrali bardzo dobry turniej. Jesteśmy z nich dumni i zadowoleni, że tak świetnie sobie radzili. W Warszawie spodziewamy się zaciętych meczów. To ostatni etap turnieju i drużyny, z którymi przyjdzie nam zagrać, nie znalazły się w nim przez przypadek. Dla chłopców to będzie duże przeżycie. Są szczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy. Jedni chcą pojechać do stolicy bronić tytułu mistrza, a drudzy pokazać, że ich też stać na wiele – dodaje Piotr Żurawel.
Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.
red

FINAŁY WOJEWÓDZKIE
* U-12, chłopcy: 1. SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”, 2. SP 3 Braniewo, 3. SP 1 Ostróda
>>> Najlepszy zawodnik: Oliwier Skrzyński (SP 18 Olsztyn); król strzelców: Oskar Lewkowicz (SP 18 Olsztyn); najlepszy bramkarz: Fabian Gierko (SP 3 Braniewo)
* U-12, dziewczęta: 1. SP 1 Lidzbark, 2. SP 5 Olsztyn, 3. SP Byszwałd
>>> Najlepsza zawodniczka: Justyna Kądziela (SP Byszwałd); królowa strzelców: Julita Moszczyńska (SP 1 Lidzbark); najlepsza bramkarka: Zofia Woźniak (SP 5 Olsztyn)

* U-10, chłopcy: 1. SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”, 2. SP 1 Nidzica, 3. SP 16 Elbląg
>>> Najlepszy zawodnik: Fabian Szatkowski (SP 1 Nidzica); król strzelców: Aleksander Skiba (SP 18 Olsztyn); najlepszy bramkarz: Mateusz Borowy (SP 16 Elbląg)
* U-10, dziewczęta: 1. Diabełki, 2. SP Korsze, 3. Diamond Pisz
>>> Najlepsza zawodniczka: Maja Proniewska (Diabełki); królowa strzelców: Franciszka Brulińska (SP Korsze); najlepsza bramkarka: Nikola Brulińska (Diamond Pisz)

* U-8, chłopcy: 1. SSP 3 Elbląg, 2. SP 1 Nowe Miasto Lubawskie, 3. SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty”
>>> Najlepszy zawodnik: Marcel Kotowicz (SSP 3 Elbląg); król strzelców: Nikodem Orłowski (SP 18 Olsztyn); najlepszy bramkarz: Paweł Lemanowski (SP 1 Nowe Miasto Lubawskie)
* U-8, dziewczęta: 1. Perły Olsztynek, 2. SP Kurzętnik, 3. SP LUKS Wydminy
>>> Najlepsza zawodniczka: Zuzanna Olszewska (SP Kurzętnik); królowa strzelców: Emilia Bliszczak (Perły Olsztynek); najlepsza bramkarka: Liliana Borys (SP LUKS Wydminy)