Gładyr: finałowe mecze wygrywa się charakterem

2023-05-03 12:00:00(ost. akt: 2023-05-02 22:30:50)
Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel

Autor zdjęcia: Artur Kijewski

"Taki mecz, jaki nasz czeka w środę wygrywa się sercem i charakterem" - uważa siatkarz Jastrzębskiego Węgla Jurij Gladyr. W tym dniu jego zespół rozegra w swojej hali pierwsze spotkanie finału play off ekstraklasy. Rywalem będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
"Oczywiście ważne są też umiejętności, znajomość taktyki. Gdybyśmy tego nie mieli, to w ogóle byśmy nie grali w finale. Musimy od początku do końca wierzyć w zwycięstwo i w żadnych momencie nie możemy zwieszać głów" - powiedział środkowy.

Liczy on na gorący doping fanów Jastrzębskiego Węgla. Zdaje jednak sobie sprawę, że jeśli zawodnicy chcą mieć wsparcie fanów, to muszą także pokazywać na boisku, jak bardzo im zależy na zwycięstwie.

„Musimy wypunktować słabości Zaksy. Oczywiście temu musi towarzyszyć nasza perfekcyjna gra” - dodał zawodnik.

Trener jastrzębian Marcelo Mendez docenia klasę rywala. Wie oczywiście, że ZAKSA to mistrz Polski, jak i najlepsza drużyna Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie: „Jednak to my jesteśmy w bardzo dobrej formie, aby zagrać swoje i zwyciężyć”.

W tym sezonie ekipy walczyły już o trofea. Pod koniec października 2022 r. zespół Jastrzębskiego Węgla wygrywając w Lublinie z Zaksą 3:2 zdobył Superpuchar Polski, powtarzając sukces z 2021 r. Z kolei w lutym kędzierzyńscy siatkarze po raz dziesiąty w historii zdobyli Puchar Polski. W finałowym meczu rozegranym w krakowskiej Tauron Arenie pokonali ekipę z Jastrzębia-Zdroju 3:0.

W lidze w fazie zasadniczej ZAKSA dwa razy pokonała Jastrzębski Węgiel - 3:2 i 3:1.

Środowy mecz rozpocznie się o godz. 20.30.