Podział punktów w Olsztynie

2023-04-29 17:50:57(ost. akt: 2023-05-01 10:54:36)

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomil nie przegrał 15. meczu z rzędu, ale tym razem i nie wygrał, bo w Olsztynie podzielił się punktami ze Zniczem.
* Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 0:0
STOMIL: Jakub Mądrzyk - Filip Szabaciuk (61 Dawid Kalisz), Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Filip Wójcik - Karol Żwir, Maciej Spychała, Shun Shibata, Hubert Krawczun (61 Sebastian Szypulski) - Piotr Kurbiel (75 Werick Caetano).

W piątek prowadząca w tabeli II ligi Polonia na własnym stadionie niespodziewanie straciła dwa punkty z zamykającymi tabelę rezerwami Zagłębia. Była więc szansa na zbliżenie się do warszawskiego lidera. Wystarczyło „jedynie” pokonać zespół z Pruszkowa...

Trener gospodarzy Szymon Grabowski dokonał zmian w porównaniu z ostatnim zwycięskim spotkaniem we Wrocławiu (3:0 ze Śląskiem II). Do wyjściowej jedenastki wrócili Filip Szabaciuk oraz Bartosz Waleńcik, natomiast z powodu żółtych kartek nie mógł zagrać Michał Karlikowski, a na ławce rezerwowych zasiadł Lukáš Kubáň.

W pierwszym kwadransie Stomil miał dwie groźne sytuacje, a za każdym razem udział w nich brał Igor Kośmicki. Najpierw po jego uderzeniu głową piłka zatrzymała się na poprzeczce, a następnym razem z bliskiej odległości strzelił za lekko, żeby pokonać Miłosza Mleczko.

Kolejne minuty nie przyniosły żadnej klarownej sytuacji dla żadnej z drużyn. Chyba że wliczymy w to kontrę Stomilu, ale Karol Żwir kiepsko zabrał się z piłką, w efekcie nawet nie zdołał oddać strzału w kierunku bramki.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był niemrawy w wykonaniu Stomilu, natomiast goście kilkakrotnie mocniej przycisnęli. Gra olsztyńskiego poprawiła się dopiero po wejściu na boisku Dawida Kalisza i Sebastiana Szypulskiego. W 72. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Hubert Sadowski. Dostał piłkę na piątym metrze od Bartosza Waleńcika, ale posłał ją wysoko nad poprzeczką.
Z kolei w 82. minucie Znicz miał najlepszą sytuację do strzelenia bramki. Paweł Moskwik z 5 metrów uderzył głową, ale trafił prosto w olsztyńskiego bramkarza.
Kolejne spotkanie Stomil zagra na wyjeździe we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie zaplanowano na niedzielę o godzinie 13:00.
* Inne mecze 29. kolejki: Polonia Warszawa - Zagłębie II Lubin 1:1 (0:1), Śląsk II Wrocław - GKS Jastrzębie 2:1 (2:0), Pogoń Siedlce - Lech II Poznań 3:0 (1:0), KKS 1925 Kalisz - Wisła Puławy 0:1 (0:1), Górnik Polkowice - Siarka Tarnobrzeg 4:1 (2:1), Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca 3:1 (0:0), Garbarnia Kraków - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1), Motor Lublin - Hutnik Kraków 1:1 (1:0).