Młodzicy walczą w Poznaniu

2023-04-27 09:43:59(ost. akt: 2023-04-27 09:46:20)
Młodzicy AZS UWM Olsztyn

Młodzicy AZS UWM Olsztyn

Autor zdjęcia: facebook

SIATKÓWKA\\\ Młodzicy AZS UWM rozpoczynają dzisiaj walkę o medale mistrzostw Polski.
Dzisiaj w Poznaniu rozpoczyna się turniej finałowy mistrzostw Polski młodzików. O medale powalczy osiem zespołów, w tym AZS UWM Olsztyn. Po drodze podopieczni trenera Macieja Rejznera zajęli pierwsze miejsca w 1/8 finału, ćwierćfinale i półfinale MP (wszystkie rozegrano w Olsztynie)! Z jakimi nadziejami siatkarze AZS UWM pojechali zatem do Poznania? - Mogę być szczery do bólu? - pytaniem na pytanie odpowiada trener Rejzner. - Wcześniej sądziliśmy, że szczytem naszych możliwości będzie półfinał, tymczasem udało się osiągnąć coś więcej. A patrząc na to, co obecnie nasi chłopcy grają, uważam, że awans do czołowej czwórki byłby spełnieniem marzeń.
Żeby ten cel osiągnąć, młodzi olsztynianie muszą zająć minimum drugie miejsce w swojej grupie, w której rywalizują z Hemarpolem Norwidem Częstochowa, Tytanami Białystok i Chemikiem Bydgoszcz. Natomiast w grupie 2 zagrają: Trefl Gdańsk, Metro Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel i Enea Energetyk Poznań.
- Uważam, że mamy łatwiejszą grupę, bo nie trafiliśmy na Jastrzębie i Trefla - twierdzi olsztyński szkoleniowiec. - Natomiast zmierzymy się z zespołami, z którymi w tym roku już wygraliśmy, więc mamy spore szanse.

Finałowy turniej młodzicy AZS UWM rozpoczną dzisiaj o godz. 12 od meczu z Tytanami Białystok, a jutro zagrają z Chemikiem Bydgoszcz (g. 9) i Norwidem Częstochowa (16.30). - Jeśli awansujemy do czwórki, to w sobotę po południu zagramy w półfinale, a jeśli nie awansujemy, to tego samego dnia rano będziemy grać o piąte lub siódme miejsce - wyjaśnia Maciej Rejzner, dla którego jest to już 11. turniej finałowy młodzieżowych mistrzostw Polski!
Warto przypomnieć, że w marcu kadeci olsztyńskiego klubu dotarli do półfinału MP, w którym zajęli trzecie miejsce, co oznacza, że w kraju zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

* Wyniki turnieju ćwierćfinałowego młodzików: AZS UWM Olsztyn - Skra Bełchatów 2:0, AZS UWM - Koral Wrocław 2:0, AZS UWM - Kęczanin Kęty 2:1. Kolejność końcowa: 1. AZS UWM, 2. Koral, 3. Kęczanin, 4. Skra.
* Wyniki turnieju półfinałowego: AZS UWM - AZS Częstochowa 2:0, AZS UWM - Dunajec Nowy Sącz 2:1, AZS UWM - Metro Warszawa 2:1. Końcowa kolejność: 1. AZS UWM, 2. Metro, 3. AZS Częstochowa, 4. Dunajec.

AZS UWM OLSZTYN
Hubert Majek, Fabian Jurga, Michał Szwed, Adam Tichmann, Szymon Sawczuk, Kacper Truchan, Jakub Kowalczyk, Adam Łukaszewicz, Borys Kidoń, Szymon Willman, Jan Bałabański, Dominik Gajlewicz, Gabriel Woźniewski, Sebastian Mikołajczyk