Wielkie święto tenisa stołowego w Olsztynie! Zapraszamy na Międzynarodowy Puchar Partnerów!

2023-04-21 13:39:07(ost. akt: 2023-04-21 14:08:55)
Ekipa Erjot Plandeki, organizatorzy turnieju

Ekipa Erjot Plandeki, organizatorzy turnieju

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

TENIS STOŁOWY\\\ Jedno z największych pingpongowych wydarzeń ostatnich lat szykuje się w niedzielę (23 kwietnia) w Olsztynie. W hali Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Hozjusza 15 na Redykajnach odbędzie się Międzynarodowy Puchar Partnerów. Pula nagród to 20 tysięcy złotych.
— Wierzymy, że będzie to turniej jakiego jeszcze na Warmii i Mazurach nie było. Plany mamy ambitne i mamy nadzieję, że już 23 kwietnia powiodą się one w 110 procentach. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania. Poziom sportowy będzie naprawdę wysoki. Warto przyjść na Hozjusza zobaczyć kawał dobrego tenisa stołowego — przekonuje Robert Radzikowski, właściciel Erjotu Plandeki, jednego z organizatorów turnieju.

Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: Amator (do 3. ligi włącznie) oraz Open (dla wszystkich). Suma nagród wyniesie łącznie 20 tysięcy złotych, a najlepsi otrzymają nagrody pieniężne, bony, vouchery i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Zwycięzca kategorii Open zainkasuje 2000 złotych, finalista 1500, brązowy medalista 1000, a czwarty zawodnik 800 złotych. W kategorii Amator, najlepszy wygra nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych, finalista 800, trzeci 600, a czwarty 400 zł.

— Spodziewamy się zawodników z Lotto Superligi, 1 i 2. ligi, a także z niższych poziomów rozgrywkowych. Już teraz na liście startowej jest ponad 100 pingpongistów, a na niej widnieją tenisiści stołowi zza granicy. Możemy potwierdzić, że przyjedzie do nas zawodnik kadry narodowej zagranicznego kraju, który w środowisku tenisa stołowego jest dużym nazwiskiem — mówi Wojciech Chrząszcz, jeden z organizatorów turnieju.

– Cieszymy się, że jest tak liczne zainteresowanie naszym turniejem. Oficjalnie na zawody można było się zgłosić do 19 kwietnia, jednak po niespełna dwóch tygodniach od otwarcia zapisów byliśmy zmuszeni zamykać listy. Będą z nami zawodnicy m.in. z Mazowsza, Kujaw, Wielkopolski i oczywiście z naszych ukochanych, Warmii i Mazur — dodaje Chrząszcz.

Organizatorzy przewidują m.in. transmisję internetową z finałów obu kategorii. Relację wraz z komentarzem będzie można oglądać na żywo w serwisie YouTube oraz na Facebooku 5set.pl.

Sędzią głównym zawodów będzie znany w środowisku warmińsko-mazurskiego tenisa stołowego Sebastian Główczyk. Oficjalne otwarcie Międzynarodowego Pucharu Partnerów zostało zaplanowane na godz. 9:00. Po otwarciu rozpocznie się rywalizacja w kat. Amator, a punktualnie o 12:00 wystartuje kategoria Open.

red