Skra rozbita w Bełchatowie!

2023-03-27 22:36:07(ost. akt: 2023-03-27 22:39:55)
Taylor Averill

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ Na zakończenie 29. kolejki PlusLigi Indykpol AZS nadspodziewanie łatwo wygrał w Bełchatowie. Tym samym Skra nie zagra o medale.
* Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 19:25, 22:25)
INDYKPOL AZS: Pająk, Averill, Andringa, Lipiński, Poręba, Butryn, Andringa, Hawryluk (libero), Jakubiszak
MVP: Karol Butryn

Dwa trzypunktowe zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach dawały bełchatowianom ósme miejsce, dzięki któremu rzutem na taśmę zagwarantowaliby sobie grę w play-offach. Wydawało się to całkiem realne, bowiem ostatnio Skra odzyskała rezon, wygrywając na wyjeździe 3:0 z ZAKSĄ i 3:2 z Jastrzębiem.
Z kolei olsztynianie mieli już zagwarantowane siódme miejsce bez względu na wynik poniedziałkowego starcia, można więc było się obawiać, że nie zagrają na sto procent swoich możliwości.
No i pierwszy set długo toczył się pod dyktando gospodarzy, ale olsztynianie, którzy postawili na mocną zagrywkę (4 asy), najpierw odrobili straty, po czym zdobyli zwycięski punkt.
W drugim secie Indykpol AZS szybko odskoczył na 4 punkty (10:6), po czym równie szybko cztery punkty stracił (10:10), by następnie w podobnym tempie zdobyć 4 oczka z rzędu (14:10). Drugi raz takiej przewagi podopieczni trenera Javiera Webera już nie roztrwonili, wygrywając do 19. W tym momencie Skra - prowadzona przez Andreę Gardiniego (były szkoleniowiec Indykpolu AZS) - definitywnie straciła szansę na zajęcie 8. miejsca. Smutek w Bełchatowie oznaczał radość w Nysie, bo niepowodzenie Skry oznaczało, że w play-offach zagra Stal (prowadzona przez Daniela Plińskiego, byłego środkowego Indykpolu AZS).
Gra się jednak do trzech wygranych setów, więc zespoły powróciły na boisko, a po kilkunastu minutach ręce w geście radości podnieśli do góry olsztynianie, którzy znowu popisali się skuteczną końcówką.

Co w tej chwili wiemy o play-offach? Na pewno w roli gospodarzy drugą fazę sezonu rozpoczną siatkarze Resovii, Jastrzębskiego Węgla i Warty, a w roli gości - Trefla, Indykpolu AZS i Stali. Znamy też już jedną parę: ZAKSA zmierzy się z Projektem, tylko jeszcze nie wiadomo, gdzie zostaną rozegrane dwa pierwsze mecze.