Wojewódzki Puchar Polski ma swojego sponsora. "Podniesiemy nagrody dla najlepszych klubów"

2023-03-22 15:00:00(ost. akt: 2023-03-22 15:39:03)
Wojewódzki Puchar Polski w sezonie 2021/22 zdobył GKS Wikielec. Wiadomo już na pewno, że IV-ligowiec z powiatu iławskiego nie obroni tytułu

Wojewódzki Puchar Polski w sezonie 2021/22 zdobył GKS Wikielec. Wiadomo już na pewno, że IV-ligowiec z powiatu iławskiego nie obroni tytułu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Dzisiaj (środa 22 marca) rozegrane zostaną ostatnie mecze 1/8 finału warmińsko-mazurskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rozgrywki te, jak poinformował WMZPN, mają od teraz sponsora tytularnego.
W sobotę 4 marca rozegranych zostało pięć spotkań WPP 2022/23. Dzisiaj dokończenie serii 1/8 finału. O 15.00 rozpoczęły się mecze Orzeł Janowiec Kościelny — DKS Dobre Miasto oraz Mazur Ełk — Sokół Ostróda, a o 17.00 pierwszy gwizdek w pojedynku Granica Kętrzyn — Concordia Elbląg.

W poniedziałek w olsztyńskim oddziale Banku Spółdzielczego w Szczytnie podpisano umowę pomiędzy WMZPN, a bankiem, który został sponsorem tytularnym Wojewódzkiego Pucharu Polski.

— W pierwszym odcinku Magazynu Wojewódzkiego Pucharu Polski pojawiło się logo banku. Nie było to przypadkowe, ponieważ byliśmy w trakcie rozmów o sponsoringu całych rozgrywek. Podpisaliśmy umowę, na mocy której Bank Spółdzielczy w Szczytnie został sponsorem tytularnym Wojewódzkiego Pucharu Polski — powiedział Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Zmienione zostało logo Wojewódzkiego Pucharu Polski, a logotyp banku pojawiał się będzie na wszystkich materiałach promujących pucharowe rozgrywki w naszym regionie. Przeprowadzone zostaną także transmisje live z poszczególnych spotkań pucharowych. Pierwsza z nich będzie miała miejsce już dzisiaj (22 marca) o godzinie 17:00, ze starcia 1/8 finału obecnych rozgrywek pomiędzy Granicą Kętrzyn a Concordią Elbląg.


Na podpisaniu tej umowy skorzystają przede wszystkim kluby.
– Podniesiemy nagrody dla najlepszych klubów w Wojewódzkim Pucharze Polski. Do tej pory nagrody finansowe otrzymywali finaliści, a zespoły, które odpadły w półfinale dostawały sprzęt sportowy o wartości 2 500 zł. Teraz ta nagroda zostanie prawdopodobnie powiększona do 4 000 złotych. Nagrodzone zostaną również kluby, które odpadną w 1/4 finału. One prawdopodobnie otrzymają kwotę 2 000 zł, do wykorzystania na sprzęt sportowy — dodaje Marek Łukiewski.

— Podpisanie umowy zwieńcza już rozpoczętą współpracę i określa jej ramy. Myślę, że to będzie ciekawe przedsięwzięcie zarówno dla Banku, jak i dla Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Współpraca ta daje szansę rozwoju piłki nożnej w województwie — powiedział Krzysztof Karwowski, prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Umowa z bankiem została podpisana do czerwca 2024 roku, czyli do końca sezonu 2023/24.

Rafał Herman, Paweł Piekutowski (WMZPN)