Remis na pierwszoligowym szczycie

2023-03-20 13:39:59(ost. akt: 2023-03-20 13:45:17)

Autor zdjęcia: archiwum

PIŁKA NOŻNA\\\ Wydarzeniem 24. kolejki I ligi był mecz w Gliwicach, gdzie Ruch Chorzów (wicelider) podejmował łódzkiego lidera.
No i kibice na nudę nie narzekali, a sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Po pierwszej połowie był remis 2:2, ale od 82. min chorzowianie przegrywali po golu samobójczym. W doliczonym czasie Ruch wyrównał, lecz po konsultacji z VAR-em sędzia bramki nie uznał z powodu zagrania ręką. Jednak kilka minut później piłka przypadkowo trafiła w rękę jednego z łódzkich obrońców, a że działo się to w polu karnym gości, więc sędzia - znowu po konsultacji z VAR-em - odgwizdał rzut karny. Dzięki temu w 11. minucie doliczonego czasu chorzowianie uratowali remis. Mecz obejrzało 10 tysięcy kibiców.
* Wyniki: Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 3:3 (2:2), Górnik Łęczna - Chojniczanka Chojnice 0:0, Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0), Skra Częstochowa - Wisła Kraków 0:3 (0:1), GKS Katowice - Resovia 0:1 (0:1, w 45. min Arkadiusz Jędrych z Katowic nie wykorzystał rzutu karnego), GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (1:1), Stal Rzeszów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (0:0), Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Odra Opole - Arka Gdynia 1:1 (1:0).