Poznański wieczór w Sztokholmie

2023-03-16 23:35:18(ost. akt: 2023-03-16 23:37:27)
Radość piłkarzy Lecha

Radość piłkarzy Lecha

Autor zdjęcia: PAP/EPA

PIŁKA NOŻNA\\\ Wynik rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Konferencji w Sztokholmie Djurgardens IF - Lech Poznań 0:3 zdaniem szwedzkich mediów świadczy o sile gości, a dla gospodarzy był to potworny i koszmarny wieczór oraz porażka bez okoliczności łagodzących.
"Pomimo wielkich nadziei na odrobienie straty dwóch bramek z pierwszego meczu przed tygodniem w Poznaniu gospodarze mało mogli zrobić i wyraźnie dobiła ich czerwona kartka dla Marcusa Danielsona - później Lech przejął kontrolę, a pod koniec meczu już się rozstrzelał na dobre i rozjechał Djurgardens na oczach zrozpaczonej własnej publiczności” - oceniono.

„Czarna kurtyna zapadła z wielkim hukiem i wynik dwumeczu to aż 5:0 dla Lecha Poznań co tylko świadczy o przewadze jaką miał polski zespół” - skomentował największy szwedzki dziennik „Aftonbladet”.

„Expressen” ocenił, że mogło być jeszcze gorzej gdyby nie słupki i poprzeczka piłkarzy Lecha: "Ten silny polski klub, w którym gra trzech naszych piłkarzy zagra teraz zasłużenie w ćwierćfinale LK”.

”Djurgardens wygrał wszystkie mecze eliminacji i grupowe LK rozgrywane u siebie w Sztokholmie, w sumie sześć spotkań i miał wielkie nadzieje na kolejny sukces lecz tym razem został brutalnie sprowadzony na ziemię i marzenia o dalszej grze w Europie i pieniądzach się skończyły” - napisał po meczu „Dagens Nyheter”.

Kanał telewizji SVT ocenił mecz jako „ciężki i bolesny upadek Djurgardens”, a agencja prasowa TT dodała że „w tym dwumeczu Lech okazał się zdecydowanie lepszy, ale końcowy wynik 5:0 jest stanowczo zbyt wysoki i bardzo wymowny dla gospodarzy”.