Zwycięska wyprawa do Suwałk

2023-03-11 00:03:51(ost. akt: 2023-03-11 00:09:38)
Robbert Andringa

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ Indykpol AZS Olsztyn drużynie Ślepska Malow Suwałki nie oddał nawet seta, w efekcie umocnił się na 7. miejscu w tabeli Plusligi. Najlepszym zawodnikiem meczu został Karol Butryn.
* Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

Choć do szerokiego składu olsztynian powrócił już Mateusz Poręba, to trener Javier Weber zdecydował się nie zmieniać wyjściowej „szóstki” względem ostatniego spotkania. Konfrontację w Suwałkach rozpoczęli więc: Pająk, Karlitzek, Andringa, Averill, Jakubiszak, Butryn, Hawryluk (libero).

Olsztynianie od połowy tej partii zaczęli dominować nad rywalem. Choć prowadzili już 18:13, w końcówce dali się dogonić. Jednak od stanu 21:21 znów zaczęli grać skutecznie i cieszyli się ze zwycięstwa 25:22. Świetnie prezentowali się zwłaszcza Karol Butryn i Robbert Andringa.

W drugim secie role się odwróciły. Ślepsk przez dłuższy czas prowadził różnicą 2-3 punktów. Trener Weber zdecydował się na pierwsze zmiany. Libero Jakuba Hawryluka zastąpił Jakub Ciunajtis. Od stanu 19:16 dla gospodarzy, Indykpol docisnął suwalszczan. Najpierw wyrównał w decydującym momencie (20:20). A chwilę później było już 24:20 dla akademików. A wszystko po dobrych serwisach Grzegorza Pająka (2 asy!). Kolejna wygrana partia (ponownie 25:22) to także zasługa niezłej postawy Moritza Karlitzka i Szymona Jakubiszaka oraz skuteczności w ataku Karola Butryna.

W trzecim i ostatnim secie najpierw przewagę mieli goście. Później przez chwilę na prowadzeniu byli zawodnicy Ślepska. Ale w końcówce znów jakość pokazali siatkarze z Kortowa. Wygrali 25:22 a całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn. Był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Zdobył 16 punktów.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin – poniedziałek, 20 marca o godz. 20:30.

* Inne mecze 27. kolejki, sobota: Projekt Warszawa - Aluron Warta Zawiercie (14.45), Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel (17.30), Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice (20.30); niedziela: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów (14.45), Trefl Gdańsk - Stal Nysa (17.30); poniedziałek: Barkom Lwów - LUK Lublin (17.30), Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko–Biała (20.30).