Nieudana wyprawa do Wrocławia

2023-03-06 10:00:00(ost. akt: 2023-03-05 22:23:01)
PIŁKA RĘCZNA\\\ Tydzień temu Warmia Energa przerwała serię porażek, ale we Wrocławiu dobrej passy nie udało się podtrzymać. Po porażce ze Śląskiem strata olsztynian do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi 8 punktów, więc już tylko cud może ich uratować przed spadkiem z Ligi Centralnej.
* Śląsk Wrocław - Warmia Energa Olsztyn 33:30 (16:12)
WARMIA: Makowski, Kaczmarczyk - Mucha 6, Reichel 7, Stępień, Safiejko 2, Szniter, Pawelec 3, Konkel 2, Kopyciński 1, Pinda, Zamełka 2, Skiba, Malewski 7

W daleką podróż do Wrocławia olsztynianie udali się w dniu meczu, co bez wątpienia odbiło się na ich grze. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 3:0, ale goście zdołali doprowadzili do remisu 3:3. Niestety, potem w ciągu sześciu minut Śląsk zdobył sześć bramek, nie tracąc żadnej, i było praktycznie po meczu, bo w tym sezonie Warmia takich strat już nie odrabia.
- Podobnie jak w Wieluniu bardzo słabo weszliśmy w mecz - ocenił trener Karol Adamowicz. - Rywale szybko odskoczyli na sześciobramkowe prowadzenie, w efekcie już do końca musieliśmy walczyć, żeby tę stratę odrobić. Popełniliśmy wiele prostych i niewymuszonych błędów. Dużo było w naszej grze pochopnych decyzji, oddawaliśmy rzuty w nieprzygotowanych sytuacjach, co z takim przeciwnikiem musiało się kiepsko skończyć.
Za dwa tygodnie olsztynianie w Biskupcu zagrają z Nielbą Wągrowiec.
* Inne wyniki 18. kolejki:Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 34:33 (19:12), Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź - Stal Gorzów26:28 (15:14), Padwa Zamość - KPR Legionowo 29:32 (13:12), Nielba Wągrowiec - Autoinwest Żukowo 29:35 (14:12), Zagłębie Handball Team Sosnowiec - MKS Wieluń 36:31(13:15), Stal Mielec - AZS-AWF Biała Podlaska 27:26.

* mecz zaległy ** 2 mecze zaległe

* Wyniki 14. kolejki I ligi: MKS Grudziądz - KPR Gryfino30:26 (17:16), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Szczypiorniak Olsztyn 34:29 (19:18), Szynaka Meble Jeziorak Iława - Tytani Wejherowo 40:36 (23:16), USAR Kwidzyn - SMS ZPRP I Kwidzyn 36:36 (20:14) karne 2:4.