Z ochotą zagrali o zwycięstwo

2023-02-21 13:00:00(ost. akt: 2023-02-21 11:42:01)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

KOSZYKÓWKA\\\ Rozpędzony Roś nie ma zamiaru zwalniać. W 23. kolejce II ligi zapisał na swoim koncie kolejne zwycięstwo, ogrywając na wyjeździe Ochotę Warszawa. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie, a potem goście wrzucili wyższy bieg.
* Ochota Warszawa – Roś Pisz 62:81 (17:17, 12:22, 12:23, 21:19)
ROŚ: Andruk 16 (2x3) Bessman 12, Bondarenko 11, Świtaj 10 (1x3), Stanisławajtys 4 oraz Pellowski 9 (1x3), Kazimierczuk 8, Zapert 3, Rogalski 2, Lackowski 4, Turski 2

Mecze z Ochotą Warszawa mogą być znakomitym przykładem, by pokazać, jaki postęp w rozgrywkach II ligi zrobili piscy „Jeziorowcy”. W poprzednim sezonie oba zespoły walczyły o utrzymanie, a bezpośredni mecz rozgrywany w Warszawie zakończył się jednopunktowym zwycięstwem zespołu ze stolicy. W 23. kolejce Ochota ponownie gościła Rosia, teraz jednak zdecydowanym faworytem byli piszanie plasujący się czubie tabeli. No i wielką ochotę na zwycięstwo przekuli w wynik 81:62, wygrywając po raz szesnasty w sezonie.
W pierwszej kwarcie, zakończonej remisem 17:17, gospodarze jeszcze dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Romana Skrzecza. Po dwóch kolejnych Roś miał już jednak ponad 20 punktów przewagi i spokojnie mógł kontrolować przebieg gry.

- Zaczęliśmy nerwowo, zapominając o tym, co założyliśmy przed meczem – przyznaje Jakub Stanisławajtys, podstawowy zawodnik Rosia. – Od drugiej kwarty poprawiliśmy grę w obronie i wprowadziliśmy spokój w ataku.

Po przerwie kontynuowaliśmy dobrą grę, dokładając kontratak. Dzięki temu zwiększyliśmy przewagę i trener mógł dać pograć wszystkim zawodnikom - dodaje koszykarz z Pisza..
Dobrze układające się spotkanie pozwoliło oszczędzić podstawowych graczy, dzięki czemu zmiennicy spędzili sporo minut na boisku. Po miesiącu pauzy spowodowanej urazem stawu skokowego do meczowej formy wrócił Maksymilian Turski, najmłodszy wychowanek Rosia. Po raz kolejny w tym sezonie wszyscy „Jeziorowcy” z kadry na spotkanie zapisali się w protokole meczowym, zdobywając punkty. W roli najskuteczniejszego gracza zespołu coraz pewniej czuje się Patryk Andruk, który tym razem rzucił 16 punktów.
„Jeziorowcy” rozegrali w Warszawie szóste spotkanie w trakcie trzech tygodni. Tak intensywnego okresu podopieczni trenera Romana Skrzecza w tym sezonie jeszcze nie mieli, ale regularnie i ciężko trenujący zespół podołał zadaniu, nie schodząc poniżej poziomu prezentowanego od początku rozgrywek. Piszanie w trakcie koszykarskiego maratonu ulegli liderowi i wiceliderowi, a po stronie wygranych zapisali m.in. udany rewanż nad Turem Bielsk Podlaski.
– Za nami ciężkie trzy tygodnie. Myślę, że rezultat, jaki osiągnęliśmy, mimo dwóch poniesionych porażek może cieszyć – ocenia Jakub Stanisławajtys.
Po kolejne ligowe zwycięstwo Roś powinien sięgnąć w najbliższym meczu. W sobotni wieczór „Jeziorowcy” podejmą młody zespół Legia Profbud Warszawa, który plasuje się w końcówce ligowej klasyfikacji.
* Pozostałe wyniki 23. kolejki: Energa Warszawa – Isetia Warszawa 81:76, Znicz Basket Pruszków – AZS UJK Kielce 112:56, Kolejarz Basket Radom – Żubry Białystok 63:69, Sokół Ostrów Mazowiecka – Legion Legionowo 52:68, Lublinianka Lublin – Trójka Żyrardów 80:98, Legia Profbud Warszawa – Probasket Mińsk Mazowiecki (przełożony na środę). Pauzował: Tur Bielsk Podlaski.