Co słychać w Stomilu

2023-02-10 10:29:52(ost. akt: 2023-02-10 10:30:16)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

PIŁKA NOŻNA\\\ Za dwa tygodnie Stomil powróci do zmagań w II lidze. Olsztynianie powoli schodzą z obciążeń treningowych, a przed podopiecznymi Szymona Grabowskiego jeszcze dwa spotkania sparingowe. W sobotę odbędzie się mecz z III-ligowym Zawiszą Bydgoszcz.
Olsztynianie w tym momencie zajmują 4. miejsce w tabeli II ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego w rundzie wiosennej zgromadzili 33 punkty, a złożyło się na to 9 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki. Jest to wynik zdecydowanie powyżej oczekiwań, bo po spadku z I ligi bardziej prawdopodobny wydawał się... spadek do ligi trzeciej. A tymczasem niespodziewanie pojawiła się szansa na awans, tylko że w obecnej chwili klubu najzwyczajniej nie stać na grę w I lidze.
W niedawnym wywiadzie opublikowanym w „Gazecie Olsztyńskiej” prezes klubu Arkadiusz Tymiński zapowiedział, że na ten moment celem zespołu jest spokojnie utrzymanie w II lidze i gra o jak najlepszą pozycję w klasyfikacji w Pro Junior System, czyli w systemie nagradzającym kluby stawiające na młodzieżowców. Nie ma zatem w planach walki o I ligę.
Szymon Grabowski jest ambitnym szkoleniowcem, pewnie marzy o awansie, ale mimo wszystko spokojnie podszedł do tych informacji. - Widzę starania zarządu, dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość Stomilu. Na razie walczymy o utrzymanie i PJS, ale w trakcie rozgrywek coś się może jeszcze zmienić.
Jak już informowaliśmy, niedawno Stomil pozyskał Huberta Sadowskiego, który wypełnił lukę po stracie Jakuba Tecława. Środkowy obrońca pozyskany z Pogoni Szczecin, ale grający ostatnio w Skrze Częstochowa, ma już za sobą pierwszy sparing w barwach olsztyńskiego II-ligowca. - Ważne, że luka po Tecławie zostanie wypełniona - twierdzi trener Grabowski.
W sobotę Stomil zagra sparing z Zawiszą. - Na treningach przed tym meczem skupimy się na tych elementach, które nam nie wychodziły w sparingu ze Zniczem Pruszków (0:2 - red.) - wyjaśnia szkoleniowiec Stomilu.
Tydzień przed startem ligi Stomil chce jeszcze zagrać sparing na naturalnej nawierzchni, bo do tej pory wszystkie mecze rozgrywał na sztucznej murawie. Cały czas trwają jednak poszukiwania odpowiedniego boiska oraz sparingpartnera.
Rundę wiosenną olsztynianie zaczną 26 lutego, kiedy podejmą Polonię Warszawa. Można już kupować karnety na rundę wiosenną - są dostępne online oraz w siedzibie klubu. Ta druga opcja dostępna jest tylko od środy do piątku w godzinach 15-18.