KKS wreszcie wygrał

2023-02-05 20:04:18(ost. akt: 2023-02-05 20:06:06)

Autor zdjęcia: facebook

KOSZYKÓWKA\\\ W 18. kolejce I ligi KKS Agapit Olsztyn po czterech porażkach z rzędu wreszcie zdobył komplet punktów.
* KKS Agapit Olsztyn - Bogdanka AZS UMCS II Lublin 80:67 (19:12, 19:26, 18:13, 24:16)
KKS: Wawrzyniak 18, Mońko 18, Giżyńska 17, Sztąberska 17, Przeradzka 4, Pałasz 4, Daliga 2, Maciejczyk, Birkos, Szarpak

Po siedmiu minutach i rzucie Przeradzkiej olsztynianki prowadziły 19:10, ale po niespełna dwóch minutach drugiej kwarty Bogdanka odrobiła straty (22:22). Na tym nie koniec, bo zespół z Lublina zdobył potem 7 punktów z rzędu i na olsztyńskiej ławce rezerwowych zrobiło się nerwowo. Takie prowadzenie goście utrzymali do stanu 28:35, lecz wtedy nastąpiło przebudzenie KKS, który rzucił 8 oczek z rzędu (trójki Pałasz i Giżyńskiej oraz rzut za dwa punkty Sztąberskiej).
Trzecia kwarta długo była wyrównana, ale w końcówce trójki Sztąberskiej i Wawrzyniak dały gospodyniom chwilę oddechu (56:51). Ale tylko chwilę, bowiem ostatnia część meczu rozpoczęła się od trzech celnych rzutów rywalek (56:57). Jednak wtedy za trzy rzuciła Mońko, która po chwili dołożyła jeszcze dwa punkty, kolejne sześć zdobyła Wawrzyniak, po czym do kosza trafiły jeszcze Sztąberska i Giżyńska, dzięki czemu trzy minuty przed końcem olsztynianki wygrywały 75:59!

* Inne wyniki: SMS PZKosz Łomianki - Mon-Pol Płock 59:61, AZS Uniwersytet Warszawski - Sokołów SA Sokołów Podl. 71:93, ŁKS Łódź - Grot F&F Automatyka Pabianice 44:49, AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - Basket 25 Bydgoszcz 56:65, AZS Uniwersytet Gdański - GTK Gdynia 68:74.