Pająk powraca do Olsztyna

2023-02-01 15:00:00(ost. akt: 2023-02-01 15:41:17)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ Poszukiwania były krótkie, ale za to intensywne, najważniejsze, że nowy rozgrywający ostatecznie trafi do Indykpolu AZS. Wczoraj kontrakt z olsztyńskim klubem podpisał Grzegorz Pająk, który ma zastąpić kontuzjowanego Tuanigę.
Utrata w trakcie sezonu doświadczonego amerykańskiego rozgrywającego była dla Indykpolu AZS olbrzymim osłabieniem oraz problemem, bowiem w trakcie rozgrywek trudno jest znaleźć siatkarza o zbliżonej klasie. Wszyscy godni uwagi przecież gdzieś grają i mają ważne kontrakty. W mediach pojawiło się kilku kandydatów, w tym Grzegorz Pająk, który w Olsztynie jest dość dobrze znany, ponieważ grał tu w sezonie 2014/14, kiedy Indykpol AZS zajął piąte miejsce. Z Pająkiem był jednak kłopot, bowiem gra w Cuprum - w tym sezonie w barwach lubinian zaliczył 21 meczów.
Ostatecznie jednak szefowie obu klubów i sam siatkarz doszli do porozumienia, w efekcie Pająk do końca sezonu będzie zawodnikiem Indykpolu AZS. Umowę podpisano w ostatnim dniu okienka transferowego!
- Cieszę się, że udało nam się pozyskać Grzegorza Pająka na dokończenie tegorocznych rozgrywek - przyznaje Tomasz Jankowski, prezes zarządu Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS UWM. - Po kontuzji Joshua Tuanigi znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji.
Rozpoczęli poszukiwania jego następcy – nie było to łatwe zadanie, ponieważ nie każdy wolny rozgrywający na rynku transferowym pasował do koncepcji Javiera Webera.

Ostatecznie udało nam się porozumieć z klubem z Lubina. Dzięki temu w czwartek Grzegorz Pająk przyjedzie do Olsztyna, a od piątku rozpocznie treningi z naszą drużyną.

Grzegorz Pająk urodził się 1 stycznia 1987 roku w Stalowej Woli. W swojej karierze, oprócz klubu ze stolicy Warmii i Mazur, reprezentował barwy: BBTS Bielsko-Biała, Jastrzębskiego Węgiel, Effectora Kielce, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, MKS Będzin i LUK-u Politechniki Lublin. Dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski (2016 i 2017) oraz Puchar Polski (2010 i 2017). Poza tym w 2015 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej.
Dla nowego-starego rozgrywającego Indykpolu AZS jest to dziesiąty sezon w PlusLidze. Do tej pory rozegrał 225 spotkań.