Grupa E: Hiszpania - Niemcy 1:1

2022-11-27 22:57:05(ost. akt: 2022-11-27 23:02:08)

Autor zdjęcia: PAP/EPA

PIŁKA NOŻNA\\\ Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1 w szlagierowo zapowiadającym się meczu grupy E mistrzostw świata w Katarze.
* Hiszpania - Niemcy 1:1 (0:0)
1:0 - Alvaro Morata (62), 1:1 0- Niclas Fuellkrug (83)

Teoretycznie w niedzielę Niemcy, którzy swój pierwszy mecz przegrali z Japonią 1:2, mogli stracić już szansę na awans do 1/8 finału. Kilka godzin wcześniej pomocną dłoń wyciągnęli jednak do nich Kostarykańczycy. Dzięki temu, że wygrali z Japonią 1:0 dla Niemców stawką meczu z Hiszpanią nie było już pozostanie w mundialu.

Spotkanie lepiej zaczęła ekipa z Półwyspu Iberyjskiego już w szóstej minucie w poprzeczkę trafił Dani Olmo.

Niemcy mieli problem ze stworzeniem groźnej okazji, ale tuż przed przerwą po rzucie wolnym udało im się umieścić piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, bo jego strzelec Antonio Rudiger był na pozycji spalonej.

W drugiej połowie pierwsi szansę na bramkę mieli Niemcy. W 56. minucie strzał Joshuy Kimmicha obronił jednak Unai Simon, który chwilę wcześniej złym wyprowadzeniem piłki sprowadził na siebie kłopoty.

Hiszpania objęła prowadzenie w 62. minucie. Jordi Alba z lewej strony zagrał w pole karne, a wprowadzony osiem minut wcześniej na boisko Alvaro Morata ubiegł obrońcę i trafił do bramki.

Dla Niemiec w końcówce też trafił rezerwowy. W 83. minucie wyrównał Niclas Fuellkrug.

W czwartek Hiszpania zagra z Japonią, a Niemcy z Kostaryką.