2022-11-25 16:51:09(ost. akt: 2022-11-25 16:52:34)
Neymar

Neymar

Autor zdjęcia: PAP/EPA

PIŁKA NOŻNA\\\ Brazylijscy piłkarze Neymar i Danilo nie zagrają ze Szwajcarią w mistrzostwach świata w Katarze, a być może również w ostatnim meczu grupy G - z Kamerunem. Obaj doznali kontuzji stawu skokowego w czwartkowym spotkaniu z Serbią, wygranym przez "Canarinhos" 2:0.
W przypadku Neymara niemal od razu pojawiły się poważne obawy o jego zdrowie. Słynny piłkarz płakał z bólu po tym, jak w 79. minucie został zmieniony. Później siedział z lodem przyłożonym do kontuzjowanej kostki.

"Neymar i Danilo w piątek w godzinach popołudniowych przeszli rezonans magnetyczny. Badanie wykazało, że obaj mają uszkodzone więzadła w stawie skokowym" – przekazał dziennikarzom lekarz brazylijskiej ekipy Rodrigo Lasmar.

"Na pewno opuszczą następny mecz. Zachowamy ostrożność. Obaj będą kontynuować leczenie, aby wrócić do gry w tym turnieju" - dodał.

Według niektórych brazylijskich mediów obu piłkarzy może zabraknąć również w ostatnim meczu grupowym.

Ze Szwajcarią Brazylia zagra 28 listopada, a z Kamerunem - cztery dni później.

Neymar, który po raz trzeci uczestniczy w mistrzostwach świata, często zmaga się z kontuzjami. Mimo wielu przerw w grze jest z dorobkiem 75 goli drugim strzelcem w historii drużyny narodowej. Dwa więcej strzelił legendarny Pele.