"Szpilki" wciąż są niepokonane

2022-11-16 12:00:00(ost. akt: 2022-11-16 11:49:28)
AZS UWM High Heels Olsztyn - Pogoń Zduńska Wola 2:0

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

FUTSAL\\\ W 2. kolejce I ligi kobiet wygrał AZS UWM High Heels, a kolejne porażki poniosły Stomil i Jezioranki.
* AZS UWM High Heels Olsztyn - Pogoń Zduńska Wola 2:0 (1:0)
1:0 - Ścisłowska (3), 2:0 - Łapińska (21)

Zespół prowadzony przez Ewę Kuliś bardzo dobrze rozpoczął batalię o awans do Ekstraligi. Dwa zwycięstwa w dwóch pierwszych kolejkach pokazują, że olsztyński zespół w tym sezonie znowu będzie się bił o czołowe miejsca. Co prawda AZS UWM dwa razy grał u siebie, ale komplet punktów jest najważniejszy. Na inaugurację rozgrywek „Szpilki” wygrały 7:2 z Jeziorankami, a teraz pewnie pokonały Pogoń Zduńską Wolę. Wynik w czwartej minucie otworzyła Joanna Ścisłowska, po przerwie na 2:0 podwyższyła Natalia Łapińska.

Cały czas frycowe płacą debiutujące w rozgrywkach piłkarki Stomilu i Jezioranek. 20 listopada dojdzie do historycznych derbów w futsalu kobiet, bo w hali LO5 w Olsztynie piłkarki Stomilu zagrają z AZS UWM High Heels.

* AZS SSGW Warszawa - Stomil Olsztyn 4:1 (2:0)

1:0 - Stawicka (8), 2:0 - Matuszewska (16), 3:0 - Bekker (23), 4:0 - Kucharska (34), 4:1 - Raczyńska (37)

* Jezioranki Iława - Helios Białystok 2:6 (1:4)
0:1, 0:2 - Słowikowski (8, 9), 0:3 - Osmólska (11), 1:3 - Jargieło (15), 1:4 - Kulesza (17), 2:4 - Szultka (19), 2:5 - Osmólska (28), 2:6 - Kazakoutsava