Stroje piłkarskie - jak usunąć plamy z trawy?

2022-11-14 10:49:18(ost. akt: 2022-11-14 10:52:04)   Artykuł sponsorowany
Piłka nożna to sport kontaktowy, w którego przebieg włączone są ślizgi, przewroty i innego rodzaju bliski kontakt z murawą. Plamy z trawy na strojach sportowych są jednym z najczęściej powstających zabrudzeń, które może być trudno usunąć. Czy wiesz, jak usunąć plamy z trawy ze strojów sportowych, aby nie zaszkodzić delikatnej tkaninie?
Stroje piłkarskie - z jakich dzianin są wykonane?

Stroje piłkarskie, jak te polskiej marki PEHA wyróżniają się wysoką odpornoscią na czeste, intensywne użytkowanie. Zasługą wygody i dobrej prezencji kompletów do gry jest wykorzystanie do ich produkcji wysokiej jakości polskiej dzianiny poliestrowej CoolMax. To 100%, czysty poliester o wyjątkowych właściwościach chłodzących. Jednak jak przystało na dzianinę syntetyczną, materiał nie przepada za wysokimi temperaturami i mocnymi detergentami. Jak zatem usunąć plamy z trawy, aby cieszyć się doskonale wyglądającym kompletem do gry przez możliwie długi czas?

Sposób na plamy z murawy

Pamiętaj, że stroje piłkarskie PEHA nie powinny być szorowanee szczoteczką lub gąbką, ani poddawane działaniu wybielacza! Najlepszym sposobem na usunięcie plamy z trawy jest namaczanie stroju. Użyj specjalnego mydełka odplamiającego (dostepne w większości drogerii), aby zabrać wstępnie plamę, po czym odłóż strój do miski z wodą i postaw go na około 30 - 40 minut. Po tym czasie włóż do pralki i pierz jak zwykle w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza.

Drugą metodą jest wykorzystanie specjalnej mikstury odplamiające. Przygotuj wodę i ocet i zmieszaj je ze sobą w proporcji 2 części wody na 1 część octu. Namocz plamę w tym roztworze i po około 30 minutach przetrzyj zabrudzenie miękką, czysta ściereczką. Strój włóż do pralki i pierz jak zwykle.

Pamiętaj, że szorowanie plam z trawy może doprowadzić nie tylko do powstawania odbarwień, ale również do zaciągnięcia i przetarcia włókien poliestrowych. Nie używaj również wybielaczy, które nie tylko odbarwią kolor odzieży, ale mogą również zniszczyć personalizację (szczególnie, gdy jest sublimowana).